40 שנה ברבנות עיר הקודש והתיירות

ראש העיר טבריה סופד בערוץ 7 לרב דוד פרץ, רב העיר שהלך לעולמו בגיל 84. "זכיתי שחיתן אותי''.

שמעון כהן , ה' באלול תשע"ז

הלוויית הרב פרץ זצ"ל
הלוויית הרב פרץ זצ"ל
צילום: אמנון כהן סוכנות הידיעות "חדשות 24"טוען....

הרב דוד פרץ, רבה של העיר טבריה, הלך לעולמו בשבת האחרונה והוא בן 84. יוסי בן דוד, ראש עיריית טבריה, סיפר ביומן ערוץ 7 על אישיותו של הרב שכיהן ברבנות העיר כארבעים שנה.

בן דוד מציין כי הרב פרץ זצ"ל כיהן עוד שנים קודם כרב שכונה, "למעשה כל כולו היה איש ציבור, רב ומנהיג של קהילה, שותף לאזכרות חתונות, לוויות, מתן עצות ועוד. לאבד דמות מרכזית כזו אחרי כל כך הרבה שנים כמרא דאתרא, זו משמעות רבה וכאב גדול".

בדבריו מציין בן דוד כי הרב פרץ נאלץ לפרוש מתפקידו הרשמי כבר בשנת 2012, עוד קודם שהוא עצמו נכנס לכהונתו כראש העירייה, אולם בעיר בחרו שלא למנות רב במקומו ולמעשה הוא המשיך לכהן כסמכות הרוחנית העליונה בעיר.

בן דוד מציין בדבריו את מאבקו של הרב במצבו הרפואי הלא פשוט בשנותיו האחרונות כמאבק הרואי תוך כדי כהונתו כמרא דאתרא בטבריה.

עוד סיפר על ההספדים המרגשים שנישאו בהלווייתו אמש, מוצאי שבת, במעמד אלפים מתושבי העיר שחלקו לו כבוד גדול. "הענווה והידע המופלג שלו בכל דרשה, הידע בתורה, המנהיגות והצניעות. זו דמות מוכרת לכולם שנמצא בקונצנזוס. הייתי ילד בכיתה א' כשהוא החל לכהן.

''זו דמות שמלווה אותך לאורך כל החיים וזכיתי שחיתן אותי באופן אישי", ממשיך ומספר ראש העירייה ומזכיר את פעילותו של הרב פרץ במוסדות רבי מאיר בעל הנס, פעילותו כרב שכונה וכראש ישיבה עד לכהונתו כרב ראשי לאחת מארבע ערי הקודש.

כשנשאל אם מעמדה של העיר כעיר קודש מחד ומאידך כעיר תיירות לא זימן לשולחנו של הרב ולשולחנה של הנהגת העיר סוגיות מורכבות המוכרות בערים אחרות, השיב בן דוד כי אמנם מדובר בעיר מורכבת, אך זו העיר בה קבור הרמב"ם שהנחיל את תפיסת שביל הזהב המאחדת ומלכדת, "אין לנו רב נוסף, אין לנו רב אשכנזי ורב ספרדי, הוא היה רב שאיחד בין כל הקהילות והזרמים, קירב רחוקים".

''זו היכולת המדהימה במנהיגות כזו לאורך כל כך הרבה שנים. כולם יכולים היו להגיע אליו לבית הכנסת שצמוד לביתו והוא היה זמין לכולם בכל שעה עוד לפני עידן הווטסאפים והמסרונים", אומר בן דוד המדגיש את החובה להביע הכרת טובה ותודה לרב שהעניק כה רבות לתושבי עירו.טוען....

צילום: אמנון כהן - סוכנות הידיעות "חדשות 24"