מסעדה לא כשרה בישראל? לא הגיוני

פגשנו את פרנק צרפתי שעלה לישראל לפני כשנה ופתח את מסעדת "פוקישופ" במרכז תל אביב. "אני בוכה כל יום שלא באתי קודם לישראל".

חזקי ברוך , י"ט באב תשע"ז

פוקה
פוקה
צילום: istock

פרנק צרפתי, איש עסקים בן 48, עלה עם משפחתו לישראל מלוס אנג'לס לפני כשנה, ופתח בתל אביב מסעדה בסגנון הוואי בשם "פוקישופ".

צרפתי נולד בצרפת ולפני 15 שנה עזב ללוס אנג'לס ''בגלל המוסלמים והאנטישמיות".

בראיון לערוץ 7 הוא מספר כי "לא היה קל לחיות בפריז עם אנטישמיות והטעות שעשיתי זה לא לבוא לישראל. לא היה לי מספיק אמונה וחששתי לפרנסה. עזבנו ללוס אנג'לס בגלל שאחותה של אשתי גרה שם''.

צרפתי מספר מדוע עלה לישראל לפני כשנה, "לאט לאט ראיתי שהבנים פחות דתיים והכי חששתי מהתבוללות. בארה"ב הכל מותר. שם מקובל שיהודים מתחתנים עם לא יהודים. החלטנו יחד כל המשפחה לעשות עלייה לישראל. בן אחד שלי כבר התגייס והבן השני עומד להתגייס.

''תמיד כשהייתי בארץ הייתי בא לחופשה באילת או תל אביב. פתאום אני אזרח כאן ואני מאושר מאוד. אני בוכה כל יום שלא באתי קודם".

צרפתי מספר על המסעדה שפתח במרכז תל אביב, "פוקישופ הוא אוכל מהוואי שהבסיס שלו הוא על אורז עם דגים נאים קצוצים והמון ירק קפדני וטרי. יש כאן בחירה רבה והכל על בסיס חלבונים שגורם לניקוי רעלים מהגוף".

"למרות שאני במרכז תל אביב סמוך לכיכר רבין לא הייתה שאלה אם לפתוח כשר. זה לא הגיוני במדינת היהודים לפתוח מסעדה לא כשרה", הוא מדגיש.

צרפתי במסעדת פוקישופ בתל אביב
צילום: חזקי ברוך