"שפטל אינו דואג לטובת אזריה"

עורכי הדין שהגנו בעבר על אלאור אזריה זועמים על פרקליטו הנוכחי שהאשים אותם במחדלים שהובילו להרשעה: "כשל כשלון נחרץ במעשיו"

רעות הדר , י"ז באב תשע"ז

עורכי הדין לשעבר של אזריה
עורכי הדין לשעבר של אזריה
צילום: יוני קמפינסקי

עורכי הדין מצוות ההגנה הקודם של אלאור אזריה, אייל בסרגליק, אילן כץ וכרמית שחיבר, מפרסמים הערב (רביעי) הודעה לאחר תחילת ריצוי העונש בה הם גם סוגרים חשבון עם עו"ד יורם שפטל.

"זהו יום קשה ועצוב לנו ולמשפחת אזריה כאשר לוחם צעיר מצטיין אוהב ישראל, נשלח למאסר על רקע פעילות מבצעית שביצע. אנו מחזקים את ידי המשפחה ואת אלאור היקרים", אמרו עורכי הדין.

הם התייחסו לביקורת שהטיח בהם עורך דינו הנוכחי של אזריה, עו"ד יורם שפטל שאמר כי הרשעתו נבעה ממחדלים של הצוות המשפטי הקודם. "באשר לדברי הבלע של עו"ד שפטל, גם היום אנו נאלצים לספוג אמירות שנוגדות את כללי האתיקה, תירוצים שונים ומשונים לעובדה הברורה שעו״ד שפטל כשל כשלון נחרץ במעשיו, כשגרר משך כחצי שנה את המשפחה לערעור עם סיכון אדיר שהתממש, המשיך בתקיפת הרמטכ"ל אשר אמור להמתיק את עונשו של אלאור ובהתלהמות משולחת רסן כלפינו, לאחר שהוא עצמו אמר שעשינו עבודה מצויינת".

"מצער היה לקרוא את אשר נאמר בערעור על אי התייחסותו לנקודות מרכזיות בטענות ההגנה של אלאור, דבר שלא הפתיע אותנו לאור אי הכרתו את חומר הראיות. עוד יותר מצער שגם כעת אינו דואג לטובת הלקוח ולאחר עבודה מאומצת שלנו שנמשכה למעלה משנה, הוא הוביל בתקופה הקצרה שהוא מייצג את אלאור, כפסע מהחמרת עונש תוך פגיעה בו בהמשך בשל שתי דעות מיעוט", הוסיפו הפרקליטים.

הם גם קראו לרמטכ"ל גדי איזנקוט להמתיק את עונשו של אזריה. "הוא ומשפחתו סבלו מספיק", אמרו עורכי הדין בסרגליק, כץ ושחיבר.