מנצלים את החקירה - כדי להפיל ממשלה

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, מתייחס לפני תחילת כינוס התמיכה בראש הממשלה, לחקירות נגד נתניהו. "מצפה מכל אנשי הליכוד לפעול".

יוני קמפינסקי , י"ז באב תשע"ז

ח"כ דודד ביטן
ח"כ דודד ביטן
צילום: יוני קמפינסקי

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, מתייחס הערב (רביעי) רגע לפני תחילת כינוס התמיכה בראש הממשלה, לחקירות נגד נתניהו.

"חקירות זה דבר שהמשטרה צריכה לטפל בו. לעומת זאת, יש פה מצב שהשמאל ביחד עם חלק מאנשי התקשורת מעצימים את החשדות - לכן יש כאן מאבק על דעת הקהל, להעביר מנדטים מימין לשמאל על מנת שהממשלה תיפול", טען ביטן.

לדבריו, "יש פה ניצול של החקירה לעניין הזה - ואנחנו חייבים להשתתף במאבק הזה על מנת למנוע שינוי בדעת הקהל. נתניהו ראש ממשלה טוב, אנשים אוהבים אותו ורוצים שהוא ימשיך. אי אפשר להפיל ראש הממשלה על כמה סיגרים. אנשים מבינים את זה ולכן ההתגייסות היא לכיוון שלנו".

ביטן גורס כי ישנו ניסיון להשפיע על החקירה. "הלחץ הזה שעושים בשמאל על גורמי האכיפה - ברור שיש לו השפעה. אני לא מקבל את זה שאין לו השפעה. אלה לא אנשים חסינים מלחץ, אלא פקידי ממשל. אני מצפה מהם שיעשו את העבודה כמו שצריך, בלי לחץ, על ידי הגעה לחקר האמת. אנחנו גם רואים שיש כאן אכיפה בררנית - דין אחד לנתניהו ודין אחד לאחרים".

"השפעה על דעת הקהל היא דבר לא פחות חשוב מהחקירה. לשמאל לא אכפת מה יהיו תוצאות החקירה. אכפת לו לנצל את החקירה להעברת מנדטים. לכן אני מצפה מכל אנשי הליכוד לפעול במלחמת ההסברה הזאת", סיכם יו"ר הקואליציה.