חיברו את החגורות וניצלו מטביעה

עשרה אברכים נקלעו לסכנת טביעה בנהר הירדן בשל זרימת מים לא צפויה. המשטרה הורתה להם לקשור את חגורותיהם זה לזה וכך חולצו.

מיכל לוי , י"ח באב תשע"ז

חילוץ, אילוסטרציה
חילוץ, אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

עשרה אברכים מבני ברק בני אותה משפחה נקלעו אתמול לסכנת טביעה בנהר הירדן בשל זרימת מים לא צפויה במקום.

על פי דיווח ב"ידיעות אחרונות", הם נכנסו למים הרדודים סמוך ל'גשר הדורות' עם בגדיהם ולפתע החלו להיסחף.

כשהבינו כי הם עלולים לטבוע הם הזעיקו את המשטרה. השוטרים רס"ב וסמן תלש ורס"מ רמי גאנם מתחנת מרחב ירדן מיהרו להיכנס עם הבגדים ונשקיהם אל המים כדי לחלץ את הקבוצה והורו להם להסיר את החגורות שעליהם.

רק לאחר שקשרו חגורה לחגורה ויצרו שרשרת ארוכה הם חילצו את כולם למקום מבטחים.

במקרה אחר חילצה המשטרה משפחה בת 10 נפשות שאיבדה את דרכה בנחל עמוד, חילוץ שנמשך למעלה משש שעות על ידי מתנדבי יחידת חילוץ גליל כרמל של משטרת ישראל.

על פי המשטרה, בסמוך לשעה 17:00 אתמול התקבל דיווח במוקד ה-100 אודות אדם במצוקה באזור נחל עמוד, צוות שוטרים שהוזעקו למקום יצרו קשר טלפוני עם הגבר אשר מסר כי חברו שיצא לטייל בנחל עמוד עם אשתו ושמונת ילדיו יצר איתו קשר טלפוני ודיווח לו שהם נקלעו למצוקה עקב מחסור במים, תשישות ואיבוד הכיוון במעמקי תוואי הנחל.

מתנדב משטרה ואזרח שתיחקרו את אב המשפחה בטלפון הבינו היכן הם נמצאים ויצאו לכיוונם עם בקבוקי מים. לאחר מספר קילומטרים בתוואי שטח הררי איתרו את המשפחה (זוג הורים ושמונת ילדיהם 2-13) כשהם ללא מים ותשושים.

עקב החשיכה והערכת מצב שבוצעה הוחלט על חילוץ האב והתינוק על ידי המתנדב והאזרח בזמן ששאר בני המשפחה ימתינו במקום במנוחה ועם שתייה שהובאה לה עד להגעת מתנדבי יחידת החילוץ.

לאחר זמן קצר הגיעו מתנדבי יחידת החילוץ אל האם ושבעת ילדיה והחלו במסע לחילוצם אל מחוץ לתוואי הנחל. החילוץ ארך כ-6 שעות בזמן שמתנדבי היחידה מאבטחים את בני המשפחה ומאפשרים להם מנוחה כל מספר דקות לאגור כוחות ולהמשיך במעלה הדרך.