לראשונה: ביקור רשמי של ה-NBA בישראל

לראשונה באופן רשמי, התארחה בישראל כוכבי היכל התהילה של ליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA. "באנו לכאן כדי לחוות את ישראל"

נרי וייס , י"ח באב תשע"ז

ראש הממשלה עם השרה רגב וכוכבי ה-NBA
ראש הממשלה עם השרה רגב וכוכבי ה-NBA
צילום: חיים צח/ לע"מ

בימים אלו נמצאים בישראל כוכבי היכל התהילה של ליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA.

אחרי שמספר כוכבים מהליגה האמריקאית הגיעו בעברם לישראל בשל קשרים עם שחקנים ישראליים, הפעם מדובר בביקור רשמי ראשון מסוגו, זאת כחלק מתכנית "כדורסל ללא גבולות" אותה הם מייצגים בישראל, כשאלה התארחו הן אצל ראש הממשלה נתניהו והן בבית הנשיא.

בתחילה התארחו הכוכבים אצל ראש הממשלה נתניהו שאירח את הכוכבים ובראשם לארי טננבאום, הבעלים של קבוצת טורונטו ראפטורס, יחד עם שרת התרבות והספורט מירי רגב.

"אני שמח מאוד לראות אתכם יחד עם שרת הספורט מירי רגב ועם שגרירינו בוושינגטון רון דרמר", ברך ראש הממשלה נתניהו את כוכבי הכדורסל הגדולים. "יש כדורגל, ואז יש כדורסל, זהו משחק האלים מכיוון שנוסקים לשמיים. אני יכול לצפות בו, אני חושב שאני מבין חלק ממנו, אבל איני יכול לשחק את זה".

עוד אמר נתניהו, "אני חושב שאתם יוצאים מן הכלל במה שאתם עושים, לא רק השחקנים אלא גם הארגון שעומד מאחוריהם והיזמות שלו".

שרת התרבות והספורט מירי רגב ציינה בחשבון הפייסבוק שלה כי "במסגרת ביקורם הקצר בארץ של כוכבי ה-NBA, נקדם את שבוע ה-NBA, לכבוד שנת ה-70 למדינת ישראל".

לארי טננבאום, הבעלים של קבוצת טורונטו ראפטורס נשא מספר דברים קצרים בתור נציג הכוכבים כשאמר: "זהו הביקור הרשמי הראשון של ה-NBA בישראל ואנו גאים בכך".

"לפני שנשיק את התכנית "כדורסל ללא גבולות", הזמנו בעלים של קבוצות, משפחות, צוותים בכירים של הקבוצות ושל הליגה שיחוו את נפלאות הארץ הזאת ואת אנשיה, מאחר שאי אפשר ללמד את ישראל, יש לחוות אותה. באנו לכאן כדי לחוות את ישראל, והתכנסנו כאן גם כדי להכיר בכוחו של הספורט להביא אנשים ביחד".

לדברי טננבאום, "אזרחי ישראל אוהבים ספורט ויש בישראל תרבות תוססת של כדורסל". טננבאום ציין בדבריו את שחקנה החדש של האלופה גולדן סטייט - עומרי כספי, כדוגמא לתרבות התוססת של הכדורסל בארץ וציין כי גם הבעלים של האלופה נמצא עם המשלחת היוקרתית ואמר כי "עומרי הוא דוגמה מצוינת להצלחה של שחקנים בינלאומיים".

בהמשך פגשו חברי המשלחת את נשיא המדינה ריבלין בביתו שבבירה, כשהמשלחת בראשות סגן נציב ליגת ה-NBA מארק טאטום, כללה מנהלי מועדונים, יושבי ראש, חברי מועצת המנהלים וחברי היכל התהילה של ה-NBA דיוויד רובינסון ו-וויין אמברי.

הנשיא ברך את המשלחת, וציין את השפעת הספורט על פני כל החברה. "אתם יודעים היטב, כי בכל תחום בספורט, הקבוצה היא סמל לקהילה, לערכים. הספורט מייצג תקוות וחלומות. ה-NBA וה-WNBA, מייצגים את התקוות והחלומות של ילדות וילדים רבים. עבורם אתם מודל לחיקוי ולדוגמה וזוהי אחריות גדולה", אמר הנשיא ריבלין.

עוד אמר ריבלין, "לספורט עוצמה רבה לשבור מחסומים בין אנשים מקהילות שונות. בישראל, אנו פועלים למען בניית הבנה זו. אני גאה בעבודה שבית הנשיא עושה דרך פרויקט 'תקווה ישראלית בספורט'".

ריבלין סיפר לחברי המשלחת הרבים כי רק לאחרונה חילק את אות "מגן הכבוד" אותו מעניקים בבית הנשיא למועדון כדורגל מליגת העל המצטיין בעשייה ערכית וחינוכית ובמאבק באלימות ובגזענות. לדבריו, "חברה שמשחקת יחד, מתחזקת יחד".

מארק טאטום, סיפר כי היוזמה של המשלחת מה-NBA, שהגיעה השנה לראשונה לישראל, "כדורסל ללא גבולות", מטרתה היא בדיוק זה - לחבר ילדים מקהילות שונות במשחקים משותפים.

הנשיא יחד עם כוכבי ה-NBA
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il