השכנים של מנדלבליט נגד מפגיני השמאל

השכנים של היועץ המשפטי לממשלה מתנגדים להפגנות השמאל שנערכות בכל מוצאי שבת בפתח תקווה. "סובלים מבריונות בשם חופש הביטוי''.

עוזי ברוך , י"ט באב תשע"ז

הפגנה בפ"ת נגד מנדלבליט
הפגנה בפ"ת נגד מנדלבליט
Photo by Tomer Neuberg/ Flash90

שכניו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הגישו היום (שישי) עתירה דחופה לבג''צ במטרה למנוע את הפגנת השמאל שנערכת בכל מוצאי שבת כמה מאות מטרים מבית משפחת מנדלבליט בפתח תקווה.

"תושבי הרחוב התעוררו למציאות שבה מדי מוצאי שבת חייהם משתבשים בשם מחאה שאין להם כל קשר אליה", מסר עו"ד מנחם מושקוביץ שהגיש את העתירה.

לדבריו, ''פעולות מחאה הן אבן יסוד בדמוקרטיה אך מרשיי סובלים מבריונות בשם חופש הביטוי, ישנם עשרות מקומות שבהם המחאה יכולה להיות לגיטימית אך לא בשכונת מגורים בה חיות משפחות וילדים".

בעתירתו מעלה עו"ד מושקוביץ שורה של טענות נגד ההפגנה, ביניהן פגיעה ברגשותיהם הדתיים של תושבי השכונה, פגיעה בשלוותם ובאיכות חייהם ובהפרת המרקם העדין של השכונה, גרימת לכלוך וחסימת צירים מרכזיים.

בנוסף מונה מושקוביץ את הפגיעה בחופש המסחר הקניין והעיסוק של בעלי העסקים במתחם ההפגנה. לדברי מושקוביץ עיקר הנזק הוא בשל חוסר היכולת של התושבים להגיע לבתי העסקים במתחם המסחרי בו מתקיימות ההפגנות, הן בשל העומס הרב שיוצרים המפגינים במקום, הן בשל מצוקת החניה שנלקחת על ידי המפגינים והם בשל חוסר הנוחות שמסב רעש המפגינים לסועדים והיושבים בבתי הקפה והמסעדות.

בנוסף דורש מושקוביץ מבית המשפט לחייב את המפגינים בקבלת רישיון הפגנה בדומה לכלל ההפגנות המתרחשות בכל רחבי הארץ. לדבריו תושבי השכונה אינם צריכים להפוך לשק החבטות של המחלוקת בפוליטיקה הישראלית.

עו"ד מושקוביץ
צילום: שחר שחר

נציין כי הפגנות השמאל שמתקיימות בכל שבת בשעות אחר הצהריים המאוחרות, מסתיימות לקראת השעה 22:00 בלילה וגורמות באופן טבעי לרעש ולחילול שבת המוני בשכונה שרוב תושביה הם דתיים.

נ.ג, תושבת כפר גנים ג', אמרה לערוץ 7 בשבוע שעבר כי "ההפגנה פוגעת לנו באיכות החיים. בשבתות האחרונות כבר בשעה ארבע הם מפריעים למנוחת השבת על ידי צעקות ברמקולים נגד ראש הממשלה. איפה הזכות שלי לנוח בשבת? איפה המדינה? למה לא שומעים את הזעקה שלנו? איפה יום המנוחה שלנו? גם לנו מגיע לנוח בשבת״.

אבי כהן, גם הוא תושב השכונה, העיד כי ''המפגינים מהווים מטרד ופגיעה באיכות החיים שלנו, וזה עוד בלי לדבר על חילול השבת שהם גורמים. שוטרים נאלצים לחלל שבת ולהגיע כבר בארבע אחרי הצהרים כדי לשמור שאותם מפגינים לא יתפרעו״.