הילד השליך אבנים, הרב התנצל

תושבת זכרון יעקב העלתה סרטון שבו נראה ילד בלבוש ירושלמי משליך אבנים בשבת על מכוניות חולפות. הרב מנת: הוא אינו משלנו

מיכל לוי , כ"א באב תשע"ז

ארכיון
ארכיון
צילום: דוברות המשטרה

מאבקי השבת של הירושלמים נודדים גם לצפון: אורית וילדר, תושבת זיכרון יעקב, העלתה במהלך השבת האחרונה סרטון בדף הפייסבוק השכונתי בו נראה ילד בלבוש ירושלמי משליך אבנים על מכוניות חולפות.

"מזהירה את כל מי שחושב לנסוע היום דרך הכובשים.. הילדים מצד החרדים זורקים אבנים ומקלות על המכונית, אחרי חוויה לא נעימה והמכה שהאוטו ספג... מי יתקן את הנזק?... כניראה שבורא עולם", כתבה בקבוצת הפייסבוק 'זיכרון יעקב - במה חופשית'.

עם צאת השבת נודע הדבר לרב רפי מנת, אחד מרבניה החרדיים של זיכרון יעקב, והוא הסביר כי מדובר בילד ירושלמי שאינו תושב המקום שבא להתארח בזכרון יעקב עם משפחתו.

"עם צאת השבת קיבלתי טלפונים רבים ‏שסיפרו לי שבפייסבוק יש תמונות וסרטון והשמצות על קהילה שלמה בגלל ילד שזרק אבן ברחוב הכובשים זכרון-יעקב במהלך השבת", צוטטה תגובתו של מנת.

"ברצוני להודיעכם טרם אתם שופטים קהילה שלמה כי בימים אלו ימי החופשה הנקראים אצלנו 'בין הזמנים' רוב משפחות הקהילה מחליפים ‏דירות עם תושבי ירושלים ובני-ברק וכנראה הילד המדובר אינו תושב הקהילה שלנו ומדובר בילד אורח והעובדה שבמשך עשרות בשנים אף שבת אין אירועים חריגים והקהילה החרדית בזכרון יעקב מתגוררת בשותפות מדהימה ובשכנות והרמוניה מיוחדת הקיימת ביישוב ‏ולא יכול להיות שילד שמתחנך אצלנו יתנהג כך. אל תתנו להרוס שנים יפות עם כתבה על ילד שנהג לא כראוי".

לדבריו, אין בעיר משפחה שבניה הולכים עם בגדים של אנשי ירושלים. "וראה זה פלא כרגע נשלח אליי הסרטון המדובר ואני רואה את הילד הלבוש בגרביים ארוכות ובכיפה לבנה בגדים של ילד ירושלמי ממאה שערים. אין לנו בזכרון-יעקב ‏לבוש כזה וזו הראיה שמה שאמרתי לעיל נכון ומדובר בילד שאינו תושב המקום".

"בהזדמנות זו אני מצרף רשימת גמ"חים של הקהילה ‏לכל המעוניין וניתן להעזר בקהילה החרדית לכל צורך קהילה שכולה חסד. ניתן לחזור לשגרה יש לנו צרות גדולות יותר!".