חיזבאללה חשף מכשיר ריגול ישראלי

רשת 'אל מנאר' של החיזבאללה טוענת כי הארגון חשף מכשיר ריגול ישראלי. המכשיר נחשף על הר בארוק שבאזור בקעת הלבנון מול אגם קרעון.

ערוץ 7 , כ"א באב תשע"ז

מזכ"ל חיזבאללה נסראללה
מזכ"ל חיזבאללה נסראללה
צילום: רויטרס

רשת אל-מנאר דיווחה היום (ראשון) כי ארגון חיזבאללה חשף מכשיר ריגול ישראלי על הר בארוק שבאזור בקעת הלבנון, מול אגם קרעון.

בדיווח נאמר כי ישראל פוצצה את מכשיר הריגול מרחוק מחשש שייחשף. המכשיר, על פי הדיווח, שימש לאיסוף מידע על הכפרים של מערב בקעת הלבנון. בדובר צה"ל סרבו להתייחס לדיווח.

בעבר הודיע הארגון כי חיילי צה"ל חצו את גדר הגבול והתקינו מכשירי מעקב סמוך לכפר מיס אל-ג'בל בגבול בין לבנון לישראל.טוען....

לפני חודש פרסם צה"ל שני סרטונים המוכיחים כיצד ארגון הטרור חיזבאללה מפר את החלטת האו"ם 1701.

כזכור, החלטה 1701 שאושרה במועצת הביטחון של האו''ם באוגוסט 2006, קראה להפסקת אש בין ישראל לחיזבאללה במלחמת לבנון השנייה, תוך פריסת כוח או"ם חמוש וצבא לבנון בדרום לבנון, על מנת למנוע מארגון חיזבאללה להמשיך לפעול בשטח לבנון.

בסרטון הראשון ניתן לראות כיצד חיזבאללה מצליח לשמור על חשאיות כוונותיו תוך שהוא חומק מביקורת יוניפי"ל באמצעות התרעות מקדימות מצבא לבנון.

בסרטון נראית פעילות ארגון "ירוק ללא גבולות" על שני רבדיה- הגלוי והסמוי. בתחילתו, מוצג הארגון כשומר קבע ומופיעות תמונות נופים לצד קטעים מהשתתפותם של נסראללה ואנשי חיזבאללה בפעילות שונות בחסותו. לאחר מכן, נחשף כי מדובר במסווה אזרחי לפעילות מודיעינית לשם פגיעה בישראל.