יותר מתפללים בקבר שמואל הנביא

בתקופה האחרונה הוקמו 3 סככות על ידי המינהל האזרחי בשיתוף המרכז הארצי לפיתוח מקומות קדושים המיועדות לשרת את ציבור המתפללים.

חזקי ברוך , כ"א באב תשע"ז

קבר שמואל הנביא
קבר שמואל הנביא
צילום: חזקי ברוך

בתקופה האחרונה חלה עלייה ניכרת במספר המתפללים הפוקדים את קבר שמואל הנביא, ומידי יום מגיעים מאות ואלפים של מתפללים, לאחר שהאתר שופץ כראוי למקום קבורתו של הנביא.

קמ"ט דתות, שאול בטיש סיפר כי בתקופה האחרונה הוקמו 3 סככות על ידי המינהל האזרחי בשיתוף המרכז הארצי לפיתוח מקומות קדושים המיועדות לשרת את ציבור המתפללים הפוקדים את המקום לקיום סעודות מצווה וטקסי חלאקה.

הפיתוח המואץ נמשך באתר והמינהל האזרחי יוסיף תאורה בשבילים המובילים לסככות ובחודשים הקרובים יחודש כביש הגישה לאתר וכן ייחנכו תאי שירותים חדישים לנוחיות ציבור המתפללים.

מנהל האתר מטעם המרכז הארצי לפיתוח מקו"ק אפרים מורנו סיפר, "בתקופה האחרונה אנו זוכים לעלייה ניכרת במספר המתפללים הפוקדים את קבר שמואל הנביא. מידי יום מגיעים מאות מתפללים לתפילה במקום וכן מקיימים טקסי חלאקה, מסיבות סידור וחומש וכדו'".

הרב יוסף שווינגר מנכ"ל המרכז הארצי לפיתוח מקומות קדושים בירך על שיתוף הפעולה עם המינהל האזרחי לטובת פוקדי המקום, והביע תקוה כי העבודות במקום תסתיימנה בהקדם.