אורי אריאל:
הפגנות נגד היועמ"ש - פיגוע בדמוקרטיה

שר החקלאות לא רואה סיכוי למשא ומתן מדיני עם הפלסטינים וקורא להפסיק את הפגנות השמאל בפתח תקווה שלטענתו מזיקות לדמוקרטיה.

חזקי ברוך , כ"א באב תשע"ז

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: חזקי ברוך

ראיון עם אורי אריאל

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) מתייחס בערוץ 7 לניסיונות של ממשל טראמפ לקדם משא ומתן מדיני בין ישראל לפלסטינים ולהפגנות השמאל נגד היועמ"ש מנדלבליט שנערכות בפתח תקווה בכל מוצאי שבת.

''אין לנו פרטנר בצד השני", קובע השר אריאל אך מציע ''אפשר לקדם שלום כלכלי בין ישראל לרשות והמדינות השכנות כמו ירדן ומצרים ומדינות נוספות. זה הדבר שכרגע אפשר לעשות לטובת האזור כולו, זה אפשרי ואנחנו יודעים איך לעשות את זה".

לדבריו הניסיונות האמריקנים יימשכו עד אשר הנשיא טראמפ יבין שאין סיכוי לשלום מדיני בין ישראל לפלסטינים. ''הרשות הפלסטינית הודיעה למשלחת האמריקנית שהיא מעדיפה שלא תגיע ושלא יהיה משא ומתן כי היא לא רואה ברכה בעניין הזה. יש חלופה והיא שלום כלכלי".

השר אריאל תוקף את התוכנית של ליברמן ונתניהו לבנות גדר בין יתיר לערד. "צריך להביא חלופה של מכשול חכם ואלקטרוני ולא גדר טיפשית שמקבעת את הגבול המדיני של מדינת ישראל, דבר שהוא לא ראוי. אני מקווה שהקבינט יאמץ את הפתרון למכשול חכם ומניעתם של כניסתם של אנשים לא רצויים ומחבלים לשטח דרום הר חברון".

על ההפגנות של השמאל ליד ביתו של היועץ המשפט לממשלה אמר אריאל כי "מה שעושים שם אנשים זה פיגוע בדמוקרטיה ולא פחות מזה. מי שעומד תחת השלט ׳נתניהו אשם עד שלא תוכח חפותו׳ פשוט עושה נזק שאין לו שיעור בדמוקרטיה הישראלית. צריך להפסיק את ההפגנות לאלתר ויפה שעה אחת קודם".