מו"ל הארץ למשפחת גולדין: "תתביישו"

הוריו של הדר גולדין הי"ד תקפו את העיתון על כך שהוא מפרסם מידע על אספקת החשמל הדלה בעזה. "איבדתם את המצפון".

ערוץ 7 , כ"ב באב תשע"ז

משפחת גולדין
משפחת גולדין
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לאה ושמחה גולדין, הוריו של סגן הדר גולדין הי"ד שגופתו מוחזקת על ידי החמאס בעזה מאז מבצע צוק איתן, תקפו היום (שני) את עיתון ''הארץ'' בשל העובדה שהוא מפרסם בכל יום נתונים אודות אספקת החשמל הדלת ברצועת עזה.

"'הארץ' ממשיך בקו האנטי ישראלי שלו. באופן יומיומי, מפרסמים את נתוני אספקת החשמל לעזה תוך התעלמות מוחלטת מכך שחמאס מחזיק בשבי חיילים ואזרחי ישראל", כתבו הוריו של הדר בחשבון הטוויטר שלהם.

מו"ל עיתון ''הארץ'', עמוס שוקן, השיב בציוץ "תתביישו. ממשלת ישראל רק מבצעת כאן הוראות של עבאס".

בני הזוג גולדין הגיבו לשוקן וכתבו בטוויטר "אנחנו מתביישים בך וב'הארץ' שמעדיפים לתת ביטוי למצוקת אזרחים בעזה ואינם מגלים שום חמלה כלפי משפחות ישראליות שיקיריהן נמצאים בידי חמאס".

שוקן הבהיר "אני משתתף בכאבכם'', וציין ''אבל האם עבאס שביקש את קיצוץ החשמל הוא שותפכם? והאם ארבע שעות (לא שעתיים) חשמל גרמה לחמאס להחזיר ישראלים? אז כנראה שאין קשר".

הוריו של הדר הי"ד המשיכו וכתבו כי ''עבאס עושה את מה שהקבינט החליט לעשות ולא מבצע - ללחוץ על חמאס. אתה ו'הארץ' מנקים את החמאס מאחריות למצב שהוא עצמו יצר. מביש!''.

''לא מנקים אף אחד מאחריות'', השיב שוקן, ''ועדיין המידע על אספקת החשמל בעזה הוא מידע רלוונטי לציבור בישראל''.

שמחה ולאה גולדין הוסיפו ''לגישתך, אספקת החשמל בעזה מעניינת יותר את הציבור הישראלי מאשר החיילים והאזרחים השבויים בידי חמאס בניגוד לכל דין בינלאומי. איבדתם את המצפון''.

על כך ענה מו''ל ''הארץ'' שוקן, ''מה הקשר? העיתון מדווח רק על עניין אחד? שני הדברים, ועוד הרבה דברים אחרים, חשובים, והעיתון מדווח על הרבה דברים''.