אלו בתי הספר המצטיינים לשנת תשע"ז

משרד החינוך פרסם את רשימת התיכונים שהובילו בהישגים לימודיים, ערכיים וחברתיים. האם בית הספר של ילדיכם מופיע ברשימה?

ערוץ 7 , כ"ב באב תשע"ז

בנט בכיתה
בנט בכיתה
צילום: Sasson Tiram/Ministry of Education

משרד החינוך פרסם אחר הצהריים (שני) את רשימת 285 התיכונים שהצטיינו בשנת תשע''ז בתחום הערכי, החברתי והלימודי.

המורים בבתי הספר הזוכים יזכו למענקים בסך 8,000-3,000 שקלים בהתאם לרפורמת "עוז לתמורה".

לרשימה נכנסו בתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב תלמידיהם בשנה החולפת, ולא בהכרח בתי ספר שבהם נרשמו ההישגים הגבוהים ביותר.

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר כי "במסגרת רפורמת התמונה החינוכית שהנהגתי במערכת החינוך, נקבעו שורה של מדדים אשר נועדו לשקף את העשייה המבורכת והמגוונת של בתי הספר. כך גם מתווה התגמול הדיפרנציאלי, הוא כולל שורה של מדדים חינוכיים, שמציגים את מכלול העשייה המבורכת של המנהלים והמורים. חוסנה של החברה הישראלית טמון באיכות מנהליה ומחנכיה.

''אני מברך את המנהלים ועובדי ההוראה שהצטיינו בטיפוח ובעיצוב הערכים של הדורות הבאים. הם חיבקו את תלמידי החינוך המיוחד, חיזקו את הממד החברתי ולא ויתרו לרגע על מצוינות ועל הישגים לימודיים. בשם התלמידים, בשם החברה הישראלית ובשמי אני רוצה לומר לכם, עובדי הוראה יקרים, תודה", הוסיף.

הרשימה המלאה

53% מכלל התיכונים שזכו שייכים למגזר היהודי-הממלכתי, 32% מהמגזר הממלכתי-דתי, 8.5% מהמגזר הערבי, 5% מהמגזר החרדי, 1% מהמגזר הדרוזי ו-1% מהמגזר הבדואי.

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב אמר כי "מערכת החינוך צועדת קדימה בזכות עובדי הוראה מצטיינים שחוללו שינוי משמעותי בקרב תלמידיהם. אני מברך את בתי הספר הזוכים על פעילותם לחינוך לערכים, לטיפוח מצוינות ולתרומה לחברה ולקהילה".