"מכיר את המלון, הם לא אנטישמים"

ישראלים שהתארחו בבית המלון בשוויץ שבו נתלו מודעות עם הנחיות ליהודים, מעידים כי לא מדובר באנטישמיות אלא בניסוח לא ראוי של המודעה

עדו בן פורת , כ"ב באב תשע"ז

שוויץ. ארכיון
שוויץ. ארכיון
צילום: אייסטוק

שלמה, חרדי מאזור ירושלים, התארח מספר פעמים במלון אפרטהאוס פרדייס בעיירה ארוזה בשוויץ, ומעיד כי השלטים שנתלו במתחם וקראו ליהודים להתקלח לפני הכניסה לבריכה, לא נבעו מאנטישמיות.

''אני מכיר אישית את בעלי המלון ואת הגברת המדוברת שמאשימים אותה באנטישמיות, הייתי מספר פעמים במלון זה והם רחוקים מאנטישמיות כרחוק מזרח ממערב'', אמר שלמה לערוץ 7.

שלמה מציין כי אינו מכיר את המקרה הספציפי שהתפרסם היום, אבל בכל מקרה הוא משוכנע כי ''אנטישמים הם לא''.

ככל הנראה, עובדת בית המלון התרגלה לכך שבתקופת הקיץ ישנם יהודים רבים שמתארחים במקום ולא נוהגים להתקלח לפני כניסתם לבריכה. על כן היא תלתה מודעות שהופנו ליהודים ובהן נכתב "לאורחינו היהודים - נא להתקלח לפני שאתם נכנסים לבריכה וגם אחרי שאתם שוחים. אם תפרו את ההוראות, אאלץ לסגור בפניכם את הגישה לבריכה. תודה רבה על ההבנה''.

גם מאיר, יהודי דתי מאזור המרכז, נוהג להתארח בבית המלון מעת לעת. בשיחה עם ערוץ 7 הדגיש "אני מכיר היטב את עובדי המלון והדבר האחרון שאפשר להגיד עליהם זה שהם אנטישמים. בסך הכל מדובר בניסוח תמים ולא ראוי של מודעה עבור אורחי המלון הישראליים''.