אהוד ברק - "הצייצן מאמריקה''

ח"כ ביטן הגיב על הדיווח ולפיו שר הביטחון לשעבר אהוד ברק שוקל לחזור למפלגת העבודה. "כנראה חש שלא עשה מספיק נזק בסיבוב הקודם".

חזקי ברוך , כ"ג באב תשע"ז

דוד ביטן
דוד ביטן
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

יו״ר הקואליציה, ח״כ דוד ביטן (הליכוד), הגיב על הדיווח ולפיו שר הביטחון לשעבר אהוד ברק שוקל לחזור למפלגת העבודה ולהתמודד דרכה לכנסת.

''הצייצן מאמריקה רוצה לחזור, כנראה שהוא חש שלא עשה מספיק נזק בסיבוב הקודם, ולפני שגבאי תופר חליפות מציע לו לחזק את זיכרונו הרופף שבוגד בו לעתים כשאינו זוכר לאיזו הפגנה הוא הולך ולמה'', אמר ביטן.

כאמור, בעיתון "ישראל היום" דווח היום (שלישי) כי אהוד ברק ויו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, מקיימים מגעים להצטרפותו של ברק לשורות מפלגת העבודה לקראת הבחירות הבאות.

על פי התכנית המתגבשת, ברק יעמוד בראשות "קאדר ביטחוניסטים" שיוזם גבאי. עוד מסתמן כי ברק יסכים לוותר על האפשרות לעמוד בראשות המפלגה כמועמד לראשות הממשלה, ואילו גבאי מצידו ינצל את אחד השריונים המגיעים לו ברשימת העבודה לכנסת עבור הרמטכ"ל לשעבר.

כך, בכל סיטואציה שבה תהיה מפלגת העבודה בממשלה, יהיה ברק מועמדה לשר הביטחון. גורמים המעורים בפרטים הדגישו כי ברק לא יתמודד בפריימריז אלא הוא מצפה לקבל את השריון מגבאי שיאפשר לו להיות חבר כנסת.

ברק עצמו דחה את הדיווח ב''ישראל היום'' ואמר בתגובה כי לא היו דברים מעולם.