שיוויוניות? "בורות וההתנכרות"!

"יש בפסיקה בורות וההתנכרות", אמר ח"כ מקלב בתגובה לפסיקת בג"ץ לפיה אישה תוכל להתמנות לתפקיד מנהלת בתי הדין הרבניים

חיים לב , כ"ד באב תשע"ז

אורי מקלב
אורי מקלב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הסיעות החרדיות בכנסת אינן צפויות להישאר אדישות לנוכח פסיקת בג"ץ שניתנה הבוקר לפיה אישה תוכל להתמנות לתפקיד מנהלת בתי הדין הרבניים.

יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) טען כי פסק הדין שניתן לא בא למנוע אפליית נשים אלא לפגוע במעמד בתי הדין.

"כל רצונם של העותרים הוא פגיעה במעמד בתי הדין, תפקיד זה של מנכ"ל בתי הדין ברובו אינו אדמיניסטרטיבי אלא תפקיד הדורש ידע הלכתי רב, לא אפליית נשים במגזר הכללי והציבורי עמדה לנגד עיניהם אלא הפגיעה בסמכות ובמעמד בתי הדין", אמר.

מקלב הוסיף ואמר כי העובדה שבהנהלת בתי המשפט מתוך כ-20 מנהלים לא התמנתה מעולם אשה לשמש כמנכ"לית בתי המשפט ועל אף שיש שופטות – מצביעה על כך שהפסיקה אינה נובעת מהרצון להוביל לשוויוניות אלא משנאה והחלשת כוחם של בתי הדין הרבניים.

"יש בזה בורות וההתנכרות. לא יעלה על הדעת ולא נאפשר שבתפקיד כה רגיש זה לא יכהן אדם שראוי לכך בעל ידע הלכתי מובהק ואינו עוין לדת, לממסד הרבני ולהלכה הצרופה והמסורה", אמר.

שופטי בג"ץ פסקו היום כי אישה תוכל להתמנות לתפקיד מנהלת בתי הדין הרבניים. המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, כתב בפסק הדין כי ''בשעה (טובה) שבה נשים תופסות מקום של כבוד במגוון תפקידי השירות הציבורי, אין זה מתקבל על הדעת כי לא יינתן ביטוי הולם לייצוגן בהנהלת בתי הדין הרבניים''.