הקהילה היהודית בפינלנד: "אנחנו בשוק"

בעקבות פיגוע הדקירה בפינלנד, שליחי בני עקיבא העולמית להלסינקי מספרים לערוץ 7 על התחושות בקהילה היהודית של המדינה השקטה בדרך כלל

עוזיאל סבתו , כ"ז באב תשע"ז

Finland
Finland
צילום: אייסטוק

"אנחנו די בשוק מהפיגוע שהיה", אומרים ל'ערוץ 7' תומר ולאה הובר, שליחי 'בני עקיבא העולמית' להלסינקי, בירת פינלנד.

"בעקבות הפיגוע הוגברה מאוד האבטחה סביב הקהילה היהודית ושוטרים רבים היו סביבנו בשבת. אנחנו מקווים לטוב, זוהי מדינה מאוד שקטה", הם מוסיפים.

"אנחנו רוצים להדגיש שפינלנד היא אחת מהמדינות הפרו ישראליות באזור", אומרת לאה, "בין הבודדות שלא משתפות פעולה עם חרמות על ישראל. האווירה פה בדרך כלל מאוד רגועה. אין פה בכלל גילויי אנטישמיות וגם פיגוע הדקירה שהיה לא היה מכוון נגד יהודים אלא היה נגד הטרור הבינלאומי שמתפשט".

"אנחנו שולחים את כל התמיכה שלנו לעם הפיני ולקהילה היהודית ואנחנו סומכים על הממשלה פה שתעשה מה שצריך כדי להחזיר את האווירה השקטה ששוררת פה בארץ בדרך כלל".

בפיגוע הדקירה בעיר טורקו שבפינלנד ביום שישי נרצחו שני בני אדם ונפצעו שמונה. הרוצח, בן 18 ממרוקו, הגיע בשנה שעברה לפינלנד וביקש מקלט. הנרצחים הם אזרחי פינלנד ובין שמונת הפצועים אזרחים מאיטליה, בריטניה ושבדיה.

שרת הפנים פאולה ריסיקו התייחסה לפיגוע ומסרה, "טרוריסטים רוצים לגזול אנשים אחד מהשני. לא ניתן לכך לקרות. החברה בפינלנד לא תנוצח על ידי פחד או שנאה".