איוב קרא:
במזרח התיכון אין מקום לחלשים

שר התקשורת סייר בשומרון וחיזק את הלוחמים בצומת תפוח שירו אתמול במחבל שהגיע לבצע פיגוע. "מקומו של הטרוריסט הוא בקבר".

יוני קמפינסקי , כ"ח באב תשע"ז

קרא ודגן
קרא ודגן
צילום: רועי חדי

במזרח התיכון אין מקום לחלשים

שר התקשורת איוב קרא סייר היום (ראשון) ברחבי השומרון יחד עם ראש המועצה האזורית יוסי דגן.

השניים הגיעו בין היתר לצומת תפוח, שם נפגשו עם לוחמי מג"ב שחיסלו אתמול את המחבל הערבי שהגיע לצומת במטרה לבצע פיגוע טרור.

השר קרא אמר ללוחמים כי "במזרח התיכון אין מקום לחלשים. הקם להרגך השכם להורגו. מחבל זה מחבל זה מחבל. אתה רואה דאעשיסטים בגיל 6 תופסים RPG ויורים. אז מה? אני אגיד לו חוקי היסוד של מדינת ישראל לא מאפשרים זאת? צריך חוקים מיוחדים שמתאימים להקצנה במזרח התיכון''.

השר חיזק את החייל שחיסל את המחבל, ''אל תעשה חשבון. מקומו של הטרוריסט הוא בקבר''. איוב קרא העביר מסר לחייל שנפצע בניסיון הפיגוע ומאושפז עדיין בבית החולים בילינסון, ''אני שמח שאמא של המחבל בוכה ולא חלילה וחס מישהו יבכה בישראל. אני מאוד מעריך את מה שאתם עשיתם, אל תשימו לב לרעשי רקע".

ראש מועצת שומרון דגן חיזק גם הוא את החיילים בצומת תפוח ואמר להם ''עם ישראל מאחוריכם, עשיתם את התפקיד שלכם, מחבל שמגיע צריך לטפל בו. אנחנו כאן מאחוריכם''.

דגן התריע בפני שר התקשורת על כך שמכשירי המירס המשמשים בדרך כלל את גורמי הביטחון בשטח, סובלים לאחרונה מבעיות בקליטה הסלולארית.

"אנחנו מבקשים מהשר לקיים דיון דחוף בנושא ולמצוא פתרונות", הדגיש דגן בפני קרא. ''מזה חודשיים אנחנו נתקלים במצב שבו גורמי ביטחון לא מסוגלים לדווח על אירועים בגזרה ונתקלים בקשיים בדיווח בשל הבעיה המתמשכת הזו. אף שמדובר בחברה פרטית, אנחנו מבקשים מהרגולטור להפעיל את מלוא כובד משקלו מכיוון שמדובר בחיי אדם".

"אי אפשר להשאיר את כל האיזור הזה ללא קליטה סלולארית. אנחנו נעשה דיון דחוף בהקדם. יש לנו כבר תשתית. אנחנו רוצים ליישם את זה הכי מהר שאפשר''.

דגן וקרא סיירו בהמשך ביקב טורא ובנופי נחמיה, שם פגשו עולים חדשים שהגיעו בשבועות האחרונים מצרפת לשומרון.