'לא מספיק להתקין סינון, צריך ליווי'

עזים בקדושה ונטספארק משיקים שיתוף פעולה חדש - ליווי במשך כל השנה של מוסדות החינוך כדי לתחזק את מערך הסינון.

בשיתוף עם "נטספארק" , כ"ט באב תשע"ז

התקנת נטספארק בישיבה תיכונית
התקנת נטספארק בישיבה תיכונית
צילום: אבי פרידמן- סרט למזכרתטוען....

"עזים בקדושה" ו"נטספארק" משיקים שיתוף פעולה חדש - ליווי במשך כל השנה של מוסדות החינוך כדי לתחזק את מערך הסינון ולא להסתפק בהתקנת המערכת ביום התקנות מרוכז בתחילת הלימודים.

שיתוף הפעולה מתמקד בשני תחומים: הטכנולוגי והחינוכי. מבחינה טכנולוגיות "עזים בקדושה" מעניק למוסדות החינוך ליווי הכולל מענה לדרישות ושאלות מתלמידים, הורים ומורים ובמקביל, במישור החינוכי, הפעילים של "עזים בקדושה" מגיעים למוסדות החינוך ומקיימים מערך שיחות והרצאות: עם התלמידים על הצורך והחשיבות בסינון, ועם המורים על המצב בקרב התלמידים בשטח.

"טכנולוגיה לבד זה לא מספיק" אומר סמנכ"ל נטספארק, צביקה אילן, "כדי להצליח במוסדות החינוך צריך מישהו שילווה את הפרויקט הזה בשטח"

גיא באומן, מנהל תיכון בישיבת צביה קטיף, מספר על הצורך בשיתוף הפעולה: "בשנה שעברה החלטנו לעשות התקנה והייתה התלהבות רבה מצד החבר'ה. אבל ראינו לאחר שנה שאם אין ליווי צמוד ואם אין מישהו שמתחזק את זה - גם חינוכית וגם טכנולוגית - הדבר הזה עלול ליפול".

נחמיה כהן, מנכ"ל 'עזים בקדושה' מספר על שני פערים שזוהו במהלך הפעילות בשטח: "הפער בין הנוער לבין דור ההורים והמחנכים וגם פער בידע של מה שאפשר לעשות ואיך אפשר לתת מענה".

"לא תמיד יודעים מה האתגרים שהנוער מתמודד איתם", מסביר כהן, "שני הדברים חייבים ללכת ביחד - חייבת להיות תודעה של התלמידים והמחנכים בנושא, יחד עם הטמעה של פתרון טכנולוגי שיכול לתת שליטה ובקרה".

אנשי "עזים בקדושה" מגיעים לכל מוסד במשך כל השנה פעם בשבועיים כדי לעבוד עם צוות ההנהלה, המורים והמחנכים, וכמובן גם התלמידים.

"חשבתי בהתחלה שאני לא צריך, ואני אצליח עם ה'שביעיסטים' שלי להרים את זה לבד", מספר לנו המנהל גיא באומן, "אחרי שנה ברור לי שבלי ליווי ובלי שבן אדם בא אליי ואומר לי 'היי, נפלו לך עוד שניים. אתה צריך לדחוף את הכיתה הזאת והזאת' זה לא ילך, מכיוון שאני עסוק בעוד מיליון דברים".

"אנחנו לא באים להחליף את המוסד", מבהיר נחמיה כהן, מנכ"ל "עזים בקדושה", "המוסד הוא מוסד חינוכי והאנשים הם אנשי חינוך והם יודעים את העבודה. אנחנו באים לתת את הכלים לנסות לגשר במקומות שיש חוסר בידע של המוסד בנושא הזה ובנושא הטכנולוגי".

נחמיה כהן, מנכ"ל עזים בקדושה ותכנית "לוקחים אחריות" בנייד - 054-3110343 או במייל nehemyahc@gmail.com

אוריאל הלפגוט מנהל פעילות "רימון למען הקהילה" בנייד – 050-7388497 או במייל Urielgo@rimon.net.il