"בית חרושת של תשובה"

לאחר מתקפתו של הרב שטרן נגד הנוסעים לאומן, מבהיר הרב ארוש כי יש ערך עליון בנסיעה לאומן. "מי יכול לעמוד מול ההבטחה של רבי נחמן?"

בן שאול , כ"ט באב תשע"ז

מתפללים באומן
מתפללים באומן
צילום: פלאש 90

יממה לאחר פרסום דבריו החריפים של רבה של ירושלים הרב אריה שטרן נגד הנוסעים לאומן בראש השנה, מבהיר הבוקר (שני) הרב שלום ארוש, ממנהיגי חסידי ברסלב, כי יש ערך עליון בנסיעה לאומן.

"מי יכול לעמוד מול ההבטחה של רבי נחמן שיוציא אותו זכאי בדין בתנאי שרק יבוא אליו לראש השנה, רואים עין בעין איך כמות העולים לציון הולכת וגדלה מידי שנה, גדולי הפוסקים אמרו שמותר לטוס לאומן ולא מעט מפוסקי הדור טסים", הסביר בראיון ל'קול ברמה'.

לדבריו, התעוררות התשובה באומן גדולה. "מי שלא היה שם לא יכול להבין, זה בית חרושת של תשובה. אנשים עומדים שעות ובוכים ובוכים, נכון, יכול להיות שיש כמה שנוסעים בשביל הפסטיבל אבל מה לעשות , בכל דבר יש שוליים . צריך להסתכל על העיקר".

בדבריו מתח ביקורת על המחירים המאמירים של כרטיסי הטיסות לאומן. "מנצלים את הרצון העז של כולם לטוס לאומן. זו טיסה קצרצרה לוקחים על זה כל כך הרבה כסף. אנחנו קוראים לכל מי שיכול לעצור את זה . ניסיתי להילחם בזה המון שנים אבל אני לא מצליח, נפגשתי עם נציגי אל על ועם המון חברות וכלום לא מוכיח את עצמו".

אתמול פורסמו דברי ביקורת של הרב שטרן שתהה כיצד ניתן לנסוע לאומן בראש השנה. "כשאני תמה אומרים לי שיש הבטחה לברכה מיוחדת לכל מי שיבוא לקברו של אותו צדיק ביום הקדוש של ראש השנה אבל אני בטוח שאף אותו צדיק לא התכוון אלא למי שנמצא בלאו הכי בחו"ל. אך לא יעלה על הדעות שהתכוון לומר כך למי שנמצא בארץ הקודש בארץ ישראל, במקום שנמצאת הברכה יותר מכל מקום אחר בעולם. לא יתכן אם כן שתהא ברכה גדולה יותר למי שנוסע לחו"ל ומחפש שם התרוממת רוחנית ליד קברות של גדולים וצדיקים שהם בעצמם השתוקקו לעלות לארץ", תהה.