אריה דרעי מסביר: "ציטטתי רבנים"

שר הפנים ויו"ר ש"ס מסביר את השתלחותו בציונות הדתית וברבני צהר. "בכירי רבני הציונות הדתית שותפים כמוני לדאגה".

אריה דרעי , כ"ט באב תשע"ז

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הערב התפרסמו בחדשות ערוץ 2 חלקים מנאום שלי בו התייחסתי לקהילות מסויימות המכנות את עצמם ׳ליברליות׳. במהלך דבריי התרעתי מפני האיום המרחף על זהותנו כיהודים.

אמרתי כי אותן קהילות המתיימרות להציג את עצמם כדתיות, פונות למחוזות ליברליים אשר במקרים רבים מתנגשים חזיתית עם ההלכה ועם המסורת שלנו.

את הדברים אמרתי מתוך דאגה עמוקה לשמירת המסורת היהודית. ניצני הרפורמה הניבטים מקהילות אלה, עלולים להביא אותנו בעוד עשרות שנים, לרפורמה מלאה ולפגיעה חמורה במסורת היהודית.

דבריי נאמרו בכאב, הם אינם חדשים, אלה ציטוטים של בכירי רבני הציונות הדתית שהתבטאו אף במילים חריפות יותר והביעו גם הם דאגה עמוקה לעתידו של העם היהודי.

רבנים דוגמת הרב צבי טאו, הרב יהושוע שפירא, הרב מיכה הלוי, הרב אליהו זיני ועוד, שותפים כמוני לדאגה מפני ניצני הרפורמה הללו. אותם רבנים מובילים את המאבק בתופעות הללו תוך חיזוק הרבנות הראשית ומלחמה על גיור כהלכה ועוד.

אין לי ובטח לא להם, דבר כנגד הציונות הדתית, לכולנו מטרה משותפת: לחבר בין יהודים ולא חלילה להפריד. בהתקרב ימי אלול, ימי התשובה הבאים עלינו לטובה, נמשיך לדאוג לעתידם הרוחני של אחינו ולאהוב אותם, תוך הבעת חרדתנו מפני הבאות ונסיון עיקש להשיב לבם של אותם חלקים מאחינו אהובינו התועים אל אבינו שבשמים.

חודש טוב לכל עם ישראל