"להכריע את האויב בצורה ברורה ומוחצת"

בנט בתרגיל הגיס הצפוני: ''עידן המערכות המסתיימות בתיקו חייב להגיע לקיצו. כוחות צה״ל מצויים בכשירות טובה וברמת מוטיבציה גבוהה".

עוזי ברוך , כ"ב באלול תשע"ז

בנט בתרגיל הגיס הצפוני
בנט בתרגיל הגיס הצפוני
צילום: דוברות

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) ביקר היום (רביעי) בתרגיל הגיס הצפוני ''אור הדגן'' בצפון הארץ, כשהוא מלווה בבכירי המועצה לביטחון לאומי.

במהלך הסיור, שארך מספר שעות, קיבל השר בנט סקירה מעמיקה על התרגיל, מטרותיו ואופן פעולת הכוחות.

השר בנט נפגש עם מפקדי הכוחות וניהל שיחות עומק עם הלוחמים והחיילים בשטח. ״זהו תרגיל חשוב ביותר, וטוב שהוא מתקיים, במיוחד בעיתוי הנוכחי. כוחות השדה של צה״ל מצויים בכשירות טובה וברמת מוטיבציה גבוהה", אמר בנט.

''עידן המערכות המסתיימות בתיקו חייב להגיע לקיצו. במערכה הבאה עלינו להכריע את האויב בצורה ברורה ומוחצת, כזו שאינה מצריכה פרשנות״, הדגיש יו"ר הבית היהודי.

נציין כי נפתלי בנט הוא השר היחיד מבין שרי הקבינט שאישר הגעה לסיור בתרגיל הגיס הצפוני.

על פי דיווח ב''ידיעות אחרונות'' גורמים בכירים בצה"ל ובמערכת הביטחון הביעו תדהמה על חוסר ההיענות. לדבריהם "מדובר בהפגנה של חוסר רצינות וחוסר אחריות מצד חברי הקבינט, נוכח העובדה שבמהלך התדריך הם אמורים לקבל סקירה על אחד האיומים המרכזיים נגד ישראל".

נציין כי שני שרים, השר יואב גלנט והשר משה כחלון, לא הגיעו מאחר והם שוהים בחו"ל, אולם שאר חברי הקבינט בחרו שלא לאשר הגעה ואף לא מצאו לנכון לבקר בתרגיל ללא סיבה ברורה וגלויה לעין.