נתניהו דורש דיון נוסף:
"פגיעה אנושה בפרטיות''

ראש הממשלה מבקש מבית המשפט העליון דיון נוסף בהחלטה למסור את פירוט שיחותיו עם ראשי העיתון "ישראל היום", העורך הראשי והבעלים.

ניצן קידר , ל' באב תשע"ז

נתניהו ושלדון אדלסון
נתניהו ושלדון אדלסון
Photo by Ben Dori/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה באמצעות פרקליטו לבית המשפט העליון, בבקשה לקיים דיון נוסף, בהרכב מורחב, בנוגע לפסק הדין שקבע כי עליו לחשוף שיחות שקיים עם בעלי ''ישראל היום'' שלדון אדלסון ועם העורך הראשי לשעבר עמוס רגב.

"פסק הדין בעניין חשיפת שיחות הטלפון הפרטיות של ראש הממשלה נתניהו עם שלדון אדלסון ועם עמוס רגב פוגע פגיעה אנושה בזכות לפרטיות", נאמר בהודעה שהפיצה לשכת נתניהו.

''בפרק הזמן הקצר שחלף מאז פרסום פסק הדין, אנו עדים לנחשול עצום של פניות לחשיפת שיחות טלפון פרטיות ויומני פגישות פרטיות של עובדי ונבחרי ציבור רבים, וזו רק ההתחלה''.

בהודעת נתניהו נאמר עוד כי הוא אינו מבקש מבית המשפט לבטל את החלטתו בעניין אדלסון ורגב ''מהסיבה הפשוטה שאין לו מה להסתיר".

"עם זאת, לאור החשיבות העקרונית שמייחס ראש הממשלה לזכות הבסיסית לפרטיות, ולאור מבול הפניות מאז פרסום פסק הדין, פונה ראש הממשלה לבית המשפט העליון בבקשה לקיים דיון נוסף, בהרכב מורחב, ולהכריע בסוגיות העקרוניות הרגישות הנובעות מפסק הדין".

''אין זה מתקבל על הדעת ששרים, חברי כנסת, שופטים ועובדי ציבור אחרים יהיו נתונים לחשיפת שיחותיהם הפרטיות עם עיתונאים ובכלל", הוסיפו בלשכת ראש הממשלה.

נציין כי נתניהו אמור היה לחשוף היום את מועדי השיחות שלו עם אדלסון ורגב, אך לא את תוכנן.

ישראל היום
צילום: פלאש 90

כזכור, בית המשפט העליון אילץ בתחילת החודש את ראש הממשלה נתניהו לחשוף את מועדי השיחות שקיים עם בעלי ''ישראל היום'' שלדון אדלסון ועם העורך לשעבר עמוס רגב. זאת בפסק דין בעתירה שהגיש העיתונאי רביב דרוקר נגד הממונה על חופש המידע במשרד ראש הממשלה.

בהחלטתם הפכו השופטים ניל הנדל, אורי שוהם ומני מזוז את הכרעת בית המשפט המחוזי לפני כשנה, אז נדחתה העתירה. השופטים קבעו כעת כי "האינטרס הציבורי בחשיפת המידע הוא בעל משקל משמעותי".

בעקבות פסק הדין פנתה בשבוע שעבר התנועה למשילות ודמוקרטיה לשופטי בית המשפט העליון וביקשה לחשוף את מועדי השיחות והפגישות שלהם עם עיתונאים, בקשות חופש מידע דומות הפנתה התנועה ליועץ המשפטי לממשלה ולמשנים לו, וכן למבקר המדינה וצמרת משרדו.