מכבי ת"א: השחקנים באים

שחקני הקבוצה והמאמן החלו לנחות בישראל. דשון תומאס: "יש לנו קבוצה שרוצה לעבוד קשה. דברים גדולים יכולים לקרות".

ניצן קידר , ל' באב תשע"ז

דשון תומאס בשדה התעופה
דשון תומאס בשדה התעופה
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

יום נחיתות עמוס צפוי היום (שלישי) בנמל התעופה בן גוריון, כאשר שחקני מכבי ת"א יגיעו אחד אחרי השני לישראל לקראת פתיחת האימונים בשבוע הבא.

אחרי שג'ון דיבורתולומיאו הגיע כבר לפני שבוע והמאמן נבן ספאחיה אתמול, הגיע תורו של דשון תומאס, הרכש הזר של הקבוצה לעונה הקרובה.

"זה מרגיש נהדר להיות שחקן מכבי", אמר תומאס לאחר הטיסה הארוכה. "זהו חלומו של כל ילד, להמשיך לשחק באחת קבוצות היורוליג, מכבי זה מועדון גדול, ת"א עיר נהדרת ואני לא יכול לחכות כבר ורוצה להתחיל לשחק. אני יודע שיש למועדון הזה היסטוריה אדירה, האוהדים מדהימים. כששיחקתי בברצלונה ובאפס, האוהדים היו רועשים ומשוגעים".

תומאס סיפר עוד כי הוא מכיר חלק מהשחקנים מהעבר. "אני מכיר את מייקל רול ופייר ג'קסון, גם את אלכס טיוס. יש לנו קבוצה מרגשת, קבוצה שרוצה לעבוד קשה ולתת את כל היכולות שלנו. במשחק הזה יש עליות וירידות, אנחנו צריכים להיות קבוצה תחרותית, לא להיכנס ולא לוותר אף פעם. צריכים להישאר חיוביים כקבוצה ואז דברים גדולים יכולים לקרות".

המאמן נבן ספאחיה אמר עם נחיתתו אמש, "התחלנו תהליך מסוים שאנחנו צריכים, משהו חדש, אחרי 3 שנים החלפנו את 'הדם' של מכבי. ברור שהיו לנו תנאים מוגבלים לעשות את זה, אבל בסופו של דבר עשינו את זה. כמה טובים אנחנו? הזמן הוא זה שיגיד. אני חושב שיש לנו מספיק כשרון, השאלה הגדולה היא איך לחבר את הכשרון הזה ביחד. אני חושב שיש לי מספיק נסיון, יש לי עוזרים מצוינים, יש לנו תכנית עבודה טובה ואני מקווה שנצליח".


"זה כדורסל, נצטרך לשחק טוב בשני צידי המגרש. ניסינו להרכיב קבוצה שיש לה גם כשרון בצד ההתקפי אבל גם מורכבת משחקני הגנה טובים, הרבה מרכיבים. נחתים עוד שחקן אחד רק אם הוא יתאים לנו ויהיה כשרוני מספיק. לא נחתים רק כדי להחתים. אם נבין שהוא טוב מספיק, שזה מישהו שיכול לעזור למכבי לעשות צעד קדימה, נעשה את זה, אבל לא נחתים לצורך ההחתמה", סיכם ספאחיה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il