נעצר חשוד בפגיעה ברפורמים ובאתאיסטים

תושב מרכז הארץ בן 39 נעצר בחשד שריסס כתובות על "בית כנסת" רפורמי ברעננה וכן ריסוס כתובות על בתי פעילים מרכזיים בזרם האתאיסטי.

שלמה פיוטרקובסקי , ל' באב תשע"ז

אחת הכתובות שרוססו על בית פרופ מלכין
אחת הכתובות שרוססו על בית פרופ מלכין
צילום: חטיבת דובר המשטרה

המשטרה עצרה הבוקר (שלישי) תושב מרכז הארץ בחשד למעורבות באיומים ובכוונות לפגיעה בבעלי תפקידים מרכזיים ופעילים בזרם האתאיסטי.

החוקרים פשטו על ביתו של החשוד וביצעו חיפוש על פי צו חיפוש שהוצא על ידי בית המשפט, ועצרו אותו עת שהיה מחוץ לביתו. במקביל בוצע חיפוש בבית אימו. החשוד הובא לחקירה ביחידה מרכזית.

כנגד החשוד מתנהלת מזה זמן חקירה סמויה בגין מספר אירועים במרכז הארץ ובירושלים שראשיתם משנת 2014. בחקירה עלה כי מדובר בדפוס פעולה בעל מאפיינים זהים, ממנו עלה שמדובר במעשים המבוצעים באופן שיטתי ממניע דתי.

האירועים בוצעו בין השנים 2014-2016. בין היתר מדובר בריסוס כתובות גרפיטי על "בית כנסת" רפורמי של קהילת רענן ברעננה, ריסוס כתובות על ביתם של פעילים מרכזיים בזרם האתאיסטי, ובהם פרופ' מלכין בירושלים, שם הודבקו סכין על תיבות הדואר ונכתבו מכתבים מהם עולה חשד לאיומים.

"חקירת המשטרה תימשך בדגש לאיתור אירועים נוספים בהם היה מעורב החשוד כנגדו תפעל המשטרה עד למיצוי הדין", נאמר בהודעת המשטרה.