תערוכה חדשה: רגעים ירושלמים

התערוכה מציגה 50 תמונות בגדלים שונים המתארות 50 רגעים ירושלמים ייחודיים שצילם האמן עזרא לנדאו.

קובי פינקלר , ל' באב תשע"ז

רגעים ירושלמים
רגעים ירושלמים
צילום: עזרא לנדאו

ימי חודש אלול בהם פוקדים רבים את ירושלים, הכותל והרובע היהודי הביאו את הצלם עזרא לנדאו ליצור תערוכה חדשה ברובע ההרודיאני ובקארדו הפתוח לציון 50 שנה לאיחוד העיר.

התערוכה מציגה 50 תמונות בגדלים שונים המתארות 50 רגעים ירושלמים ייחודיים שצילם האמן עזרא לנדאו. התמונות עוסקות באיחוד – רגעים ירושלמים מיוחדים היוצרים חיבורים מעניינים בין עולמות שונים.

הצלם עזרא לנדאו, הינו צלם רחוב מוכר עלה לארץ מצרפת לפני 29 שנה והתיישב בירושלים. 'רגעים ירושלמים' הינה תערוכתו השביעית.

בילדותו ספג אמנות בבית. הוריו עסקו בציור וצילום ועזרא הילד ספג הכל. כשעלה לארץ עם בני משפחתו כבר ידע לנדאו שאת המצלמה הוא לא עוזב. הוא מעולם לא למד צילום ואת הידע האמנותי והטכני שלו רכש בכוחות עצמו. גם את ההרגשה שיהיה אמן הוא זוכר היטב. "תמיד הייתי צופה שמסתכל על דברים מהצד בוחן אותם ומנסה למצוא נקודה מיוחדת בה נפגשים אנשים ונעשים חיבורים מעניינים וזה קורה לרוב בירושלים וגם ברחבי הארץ" מספר לנדאו.

כבר בתקופת לימודיו בישיבה התמחה לנדאו בלימודי אלקטרוניקה ובמקביל עסק במוסיקה ונגינה בקלידים.

"התחלתי לתעד סיטואציות ומקומות. צילומי רחוב בירושלים מרגשים אותי במיוחד, אני נפעם מהדינמיקה של העיר הזאת, חיבורים הבלתי אפשריים שיכולים לקרות דרך העדשה. הרבה אנשים שואלים אותי איך מצליחים לתפוס רגע מיוחד בתמונה שמספרת סיפור והתשובה שלי היא כשפותחים את העיניים ומחפשים מוצאים. כל תמונה שלי נושאת סיפור ייחודי אחר והצופה לא נשאר אדיש זה המסר שאני שמח להעביר, שהעיר הזאת מיוחדת על כל המורכבות שבה. עיר שאין בה רגע דל. הרי אי אפשר להיות מנותק ממה שקורה כאן"

"אני איש שומר מצוות מחובר לתורתו של רבי נחמן מברסלב. אני מאמין שיש מהכל בכל מקום. מבחינתי האמנות והעולם הדתי מתחברים ומתאחדים. גם בצילום וגם באמונה אני מקבל תובנות רבות על החיים" הוא מוסיף.

הרצל בן ארי – מנכ"ל החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי אומר שיצירותיו של לנדאו ידועות בסיפור המיוחד שהן מביאות לצופה. כולן עוסקות בנושא של איחוד – איחוד בין עולמות, בין רגעים ובין אנשים.