בתי המשפט שיחררו - המשטרה עצרה

משטרת חברון עצרה בשעות האחרונות מחדש את שני הנערים שנעצרו בשבוע שעבר בפעילות המשטרתית בבת עין ושוחררו בהוראת בית המשפט

שלמה פיוטרקובסקי , ל' באב תשע"ז

מעצר. אילוסטרציה
מעצר. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

משטרת ישראל עצרה הערב (שלישי) בשנית את שני הנערים שנעצרו בשבוע שעבר בישוב בת עין, זאת למרות שהשניים שוחררו בסוף השבוע למעצר בית בהוראת בית המשפט.

היום אחר הצהריים הגיעו הנערים, כבני 14 ו-16 לחקירה בתחנת המשטרה, אולם לאחר חקירתם נמסר להם כי הם עצורים וכן כי יובאו מחר לדיון בבית המשפט.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו המייצג את השניים פונה כעת בבקשה דחופה לבית המשפט לשחררם.

"מדובר בחצייה של קו אדום. משטרת חברון מנסה לעקוף החלטות של בתי משפט בעצם מעצרם של הקטינים מחדש ללא סמכות. אנו נגיש עוד היום בקשה דחופה לבימ"ש ונדרוש את שחרורם לאלתר", מסר.

נזכיר כי ביום רביעי האחרון קיימה המשטרה פעילות בישוב בת עין בה הכניסה המשטרה ליישוב שלושה אוטובוסים אשר נהוגים בידי נהגים ערבים. האוטובוסים חנו במרכז היישוב זמן ממושך, וזאת לטענת חננו, כניסיון משטרתי למשוך נערים מהיישוב להתעמת עם הנהגים הערבים.

מלבד הנהגים באוטובוסים שהו על כל אוטובוס מספר בלשים ושוטרים לבושים אזרחי, בנוסף באזור סמוך המתינו כוחות יס"מ ומשטרה נוספים. במהלך הפעילות פרצו שוטרים, לבושים באזרחי לבית ביישוב נכנסו לחדרים בבית, ועצרו שני נערים. השניים הובאו לדיון בבית משפט השלום שם הורה השופט שמואל הרבסט על שחרורם למעצר בית למספר ימים בערבות ובהפקדה כספית.

המשטרה ערערה על ההחלטה, אך בית המשפט המחוזי דחה ביום שישי את הערר והשניים אכן שוחררו למעצר בית.