גליק: הר הבית הוא מקור החמצן שלי

חברי הכנסת יהודה גליק ושולי מועלם יגיעו הבוקר לשער המוגרבים וידרשו להיכנס להר הבית. "שגיאה מדינית חמורה''.

חזקי ברוך , א' באלול תשע"ז

יהודה גליק
יהודה גליק
צילום: ערוץ 7
ראשי שדולת הר הבית חברי הכנסת יהודה גליק (הליכוד) ושולי מועלם (הבית היהודי) יגיעו הבוקר (רביעי) לשער המוגרבים בעיר העתיקה וידרשו להיכנס להר על אף האיסור שהטיל ראש הממשלה נתניהו על חברי כנסת ושרים.

ח"כ גליק אמר כי "הגיע הזמן לשים סוף למצב האבסורדי שבו כל אזרח ותייר יכול לעלות להר הבית ורק חברי כנסת לא. עבורי ביקור בהר בית אינו רק זכות בסיסית ומצווה אלא מהווה מקור של חמצן ואנרגיה שלהם אני זקוק על מנת להמשיך בחיי האישיים והציבוריים. הבוקר אגיע לכניסה להר ואדרוש לאפשר לי להיכנס".

ח"כ מועלם-רפאלי אמרה כי "ברור לכולם שההנהגה הפלסטינית היא זו האחראית להסתה של הרחוב הערבי - ולא חברי כנסת יהודיים. העובדה שחברי כנסת, שהם סמל של ריבונות, עדיין מנועים מלעלות להר הבית, היא ביטוי להמשך אובדן הריבונות היהודית במקום.

''יש לבטל את ההחלטה לאסור על חברי כנסת לעלות להר הבית, שכן היא לא רק אפלייה אלא בעיקר שגיאה מדינית חמורה", הזהיר חברת הכנסת.

סיבוב השערים
צילום: אריאל זגלמן

כ-1000 איש השתתפו השבוע בסיבוב השערים החודשי סביב שערי הר הבית לכבוד ראש חודש אלול.

הסיבוב התקיים לאחר שלושה חודשים בהם לא התקיים האירוע, חודש אחד בשל יום ירושלים, חודש נוסף בעקבות הרמדאן ובחודש שעבר בעקבות המהומות בעיר העתיקה בשל הצבת המגנומטרים בשערי הר הבית.

באירוע בלטו משפחות שלמות עם ילדים קטנים ועגלות וכן בני נוער רבים שהגיעו למרות החופשה של מוסדות החינוך, שמגיעים בדרך כלל בצורה מוסדית ומאורגנת.

סיבוב השערים עבר ליד שער הסליחה (באב אל חוטא) ושער השבטים הסמוך לשער האריות, שם נרצחו לפני יותר מחודש שני השוטרים האיל סתאוי וכמיל שנאן. המשתתפים קראו פרקי תהילים בסמוך לכל שער משערי הר הבית.