חברי הכנסת נותרו בחוץ

יהודה גליק ושולי מועלם הגיעו הבוקר לשער המוגרבים ודרשו להיכנס להר הבית למרות האיסור שהטיל ראש הממשלה. המשטרה מנעה את כניסתם.

אלירן אהרון , א' באלול תשע"ז

מועלם וגליק בכניסה להר הבית
מועלם וגליק בכניסה להר הבית
צילום: אלירן אהרון

ראשי שדולת הר הבית חברי הכנסת יהודה גליק (הליכוד) ושולי מועלם (הבית היהודי) הגיעו הבוקר (רביעי) לשער המוגרבים בעיר העתיקה ודרשו להיכנס להר הבית. המשטרה מנעה את כניסתם.

השניים ביקשו לעלות להר הבית על אף האיסור שהטיל ראש הממשלה נתניהו על חברי כנסת ושרים.

ח"כ גליק אמר כי "לא באנו לריב עם המשטרה ולא להיכנס לעימותים אבל פעולת המשטרה שמנעה מאיתנו לעלות היום להר הבית אינה חוקית בעליל. האיסור על חברי כנסת לעלות להר הבית מנוגד לחוק חסינות חברי הכנסת, לחופש הפולחן וחופש התנועה ולכל הגיון בסיסי.

''אסור שיתהווה בשטח סטטוס קוו חדש שבמסגרתו לכל אזרחי העולם מותר לעלות להר הבית ורק לחברי כנסת אסור", הוסיף גליק.

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי אמרה ''ח"כ גליק ואני עלינו להר הבית לפני שהיינו חברי כנסת ומבחינתנו העליה להר הבית, כמו כל יהודי שעולה, היא חיבור למקום הקדוש ביותר לעם היהודי.

''ההסתה בכל הקשור להר הבית נעשית על ידי ההנהגה הערבית שזוכה גם לגיבוי מצד חברי הכנסת הערבים שמצפצפים על משטרת ישראל ונכנסים כדי להתסיס. רציתי מאוד לעלות היום להר ואני מכבדת את משטרת ישראל ואת החלטתו של של ראש הממשלה, למרות שהיא איננה חוקית.

"חודש אלול שהחל היום הוא זמן של חשבון נפש, ואני מצפה מראש הממשלה נתניהו לעצור את ההפליה ולאפשר לחברי כנסת לעלות להר בהתאם לעמדת גורמי הביטחון", הוסיפה מועלם רפאלי.