"לא אהיה שפן הנסיונות של ראש הממשלה"

ח"כ גליק אינו מרוצה מהפיילוט שתערוך המשטרה במסגרתו יוכלו ח"כים לעלות ליום אחד להר הבית. "מתקשה למצוא הגיון או שיקול דעת בהחלטה"

חזקי ברוך , א' באלול תשע"ז

ח"כ יהודה גליק
ח"כ יהודה גליק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ יהודה גליק מגיב הערב (רביעי) לפרסום בערוץ 2 לפיו ביום שלישי הבא יתאפשר לחברי כנסת לעלות למשך יום אחד להר הבית, במסגרת פיילוט של המשטרה.

"מדובר בהחלטה שאני מתקשה למצוא מאחוריה הגיון או שיקול דעת, אלא אם כן המגמה היא לייצר עילות להמשיך ולאסור על חברי כנסת לעלות להר הבית מסיבות של שמירת הסדר הציבורי כביכול. הודעתי ללשכת ראש הממשלה שאין בכוונתי להיות שפן הנסיונות של ראש הממשלה", אמר גליק.

הוא הוסיף, "אינני רוצה לעלות להר הבית כפוליטיקאי במסגרת קידום אג'נדה ולהשתתף בחיכוכים מיותרים. אני רוצה לעלות כאחד האדם ולהתייחד עם ריבונו של עולם שבחר להשכין שם שכינתו".

"האם יש בר דעת שחושב שאם יעלו כל חברי הכנסת, יהודים וערבים כאחד במהלך אותו יום הדבר יועיל לשמירת הסדר הציבורי? כשראש הממשלה יחליט להתייחס לחברי הכנסת כבני אדם ולא כמצורעים אעלה בשמחה להר הבית", סיכם ח"כ גליק.

שותפתו לראשות השדולה לחיזוק הקשר היהודי להר הבית, יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי, אמרה כי הוא דווקא מתכוונת לעלות להר, למרות שאינה מרוצה מהפיילוט המשטרתי.

"ההחלטה לאפשר עליית חברי כנסת להר הבית ליום אחד בלבד מקוממת וממשיכה את אפליית חברי הכנסת היהודים . גורמי ביטחון כבר אמרו שאין כל מניעה לאפשר לחברי כנסת לעלות שכן מי שאחראי להסתה היא ההנהגה הערבית שמבקשת לדחוק כליל את רגלי היהודים מההר".

"מתן יום אחד בלבד לנבחרי ציבור של העם היהודי מבטא את האובדן המתמשך של הריבונות הישראלית במקום. עליית חברי הכנסת להר לא מחוללת בערה או נזקים כפי שמנסים לומר לציבור. עם זאת כיהודייה מאמינה וכחברת כנסת, אעלה להר", סיכמה חברת הכנסת.

כזכור, מוקדם יותר פורסם כי לראשונה אחרי כמעט שנתיים יורשו חברי כנסת לעלות ביום שלישי הבא למשך יום אחד להר הבית.

מאז חודש נובמבר 2015 הוחלט שלא לאפשר עלייה של חברי כנסת - יהודים וערבים - לשטח ההר. לפני שבועות אחדים המליץ מפקד מחוז ירושלים במשטרה, יורם הלוי, למפכ"ל לנסות ולחדש לקראת החגים את עליית הח"כים.

הבוקר ביקשו חברי הכנסת יהודה גליק ושולי מועלם להיכנס לשטח ההר - אולם הדבר נמנע מהם.