"נירה במי שיצעק אללה אכבר"

ראש עיריית ונציה מבטיח: "נשלח אותם ישירות לאללה. אם מישהו ירוץ בכיכר סן מרקו ויצרח 'אללה אכבר', נירה בו".

גיא כהן , ב' באלול תשע"ז

ונציה - מים, גונדולות והנחות
ונציה - מים, גונדולות והנחות
פלאש 90

ראש עיריית ונציה, לואיג'י ברונרו, יצא השבוע בהצהרה ייחודית לגבי הטיפול במחבלים מוסלמים, במהלך מפגש ברימיני עם ראש עיריית פירנצה, דאריו נרדלה.

"ונציה היא העיר היחידה באירופה שעצרה ארבעה מחבלים", אמר ברונרו לעמיתו. "הם רצו להטמין פצצה ב[גשר] ריאלטו, בטענה שהם רוצים ללכת אל אללה. אנחנו נשלח אותם ישירות לאללה, בלי שייאלצו להפציץ את הגשר לשם כך. אם מישהו ירוץ בכיכר סן מרקו ויצרח 'אללה אכבר', נירה בו".

כך דיווח אתר החדשות המקומי, איל גזטינו.

בעת שברונרו עזב את הפגישה והחל לצאת מהבניין, רדף אחריו נרדלה וצעק, "אללה אכבר". השניים צחקו.

לדברי נרדלה, גם האימאם של פירנצה נכח במפגש, שעסק בבעיית המהגרים המוסלמים והטרור שהם מביאים עמם.

ראש עיריית ורונה החליט בשנה שעברה לאסור על קיומן של מסעדות המגישות קבב ושווארמה. מסעדות אלו, שנפתחו על ידי מהגרים מוסלמים, פוגעות, לדבריו, בכבוד של האוכל האיטלקי.

ראש העיר, פלסיו טוסי, עמד בעבר בראש מפלגת הימין הקיצוני "הליגה הצפונית" שהתנגדה לקבלת בני מיעוטים לאיטליה. "החוק הזה יגן לא רק על הארכיטקטורה וההיסטוריה המיוחדים של מרכז העיר, אלא גם על התרבות של העיר ורונה", ציין.

גם ברונרו מתח באותה עת ביקורת על המהגרים המוסלמים ו"המזכרות הזולות והמזוייפות שהם מוכרים", כדבריו. הוא סיפר כי עיריית ונציה מתכוונת להגביל את מכירת המזכרות בעיר ואת פתיחתן של חנויות ועסקים המופעלים על ידי בני מיעוטים – ובעיקר המוסלמים.

"לחלק מהמזכרות המגוחכות שהאנשים האלו מוכרים, שאנחנו אפילו לא יודעים היכן הן מיוצרות, אין שום קשר לעיר ונציה ולתרבות וההיסטוריה שלה. הדברים האלו רק הופכים אותנו לסוג של 'דיסני' ואין להם שום קשר למה שהעיר ונציה מייצגת", אמר ברונרו.