נבחרת ישראל חזרה לנצח

אחרי שרצף 7 הניצחונות נקטע עם הפסד לנבחרת טורקיה, נבחרת הכדורסל של ישראל שבה לנצח - הפעם את מקבילתה הפולנית בתוצאה 77:74

נרי וייס , ב' באלול תשע"ז

בלייזר גבוה מעל שחקני פולין
בלייזר גבוה מעל שחקני פולין
צילום: באדיבות ההתאחדות הפולנית, אתר מנהלת הליגה

יש למה לצפות. שבוע בלבד לפני פתיחת אליפות אירופה בכדורסל, שאחד מבתיו יתקיים לראשונה בישראל, נראה שהנבחרת הישראלית במומנטום ובכושר משחק מצויין.

הערב (חמישי) ניצחה הנבחרת הלאומית של ישראל במסגרת טורניר ההכנה המתקיים בורשה שבפולין, את המשחק השמיני מתוך תשעה כאלו שקיימה כחלק מהכנה לאליפות המתקרבת ובאה, כשמלבד ניצחונות על נבחרות רומניה ובריטניה החלשות, השיגו שחקניו של ארז אדלשטיין ניצחונות יפים גם על נבחרות רוסיה וסלובניה.

הערב, היה זה תורה של נבחרת פולין להפסיד לנבחרת הישראלית, למרות שזו הובילה לכל אורך שלושת הרבעים הראשונים של המשחק. השחקנים הישראלים הציגו משחק לחימה והקרבה פיזיים במיוחד ולא איפשרו לפולנים לברוח ליתרון גבוה ממנו לא יוכלו לחזור.

בסיום, מספר מהלכים קבוצתיים ואישיים גדולים של שחקני הנבחרת הישראלית, הפכו את התוצאה ובסיום ניצחו 77:74. הניצחון על הנבחרת הפולנית המקומית שנחשבת לכוח עולה בכדורסל האירופי וכזו שמציגה יכולת פיזית ומסיבית יותר מזו של הישראליים מהווה הצהרת כוונות לקראת האליפות שתחל בשבוע הבא.

עומרי כספי עם 15 נקודות וגל מקל שקלע 12, כמו ריצ'ארד הוואל וליאור אליהו, בלטו בשורות הנבחרת הישראלית.

המאמן ארז אדלשטיין סיכם את המשחק בסיום כשאמר: "נבחרת פולין אחרי ניצחונות מרשימים בהכנה, פתחנו לא טוב מבחינת הקצב והאינטנסיביות הדרושה. בחצי השני הרמנו את האינטנסיביות, שיחקנו מאד קשוח. אני מאד שמח לנצח פה".

"זה היה משחק קשה" אמר גל מקל, אחד מכוכבי הערב, "אני לא חושב ששיחקנו את המשחק שלנו ברוב שלבי המשחק, כפי שהיה עד היום. בסוף הצגנו אופי. הפולנים שיחקו אגרסיבי, הם הוציאו אותנו לפרקים מהשטף. זה אחלה ניצחון, לנצח פה בפולין נבחרת שעשתה משחקי הכנה טובים וניצחה נבחרות".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il