ועדי ההורים קוראים ל"מרד תשלומים"

פורום ועדי ההורים הישוביים קורא להורים שלא לשלם למוסדות החינוך של ילדיהם. ''מס רגרסיבי המשולם מהנטו שלנו''.

ערוץ 7 , ג' באלול תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Istock

פורום ועדי ההורים הישוביים קורא להורים ברחבי הארץ לפתוח במרד תשלומים ולא לשלם למוסדות החינוך של ילדיהם, במחאה על שכר הלימוד הגבוה שאושר בשבוע שעבר בוועדת החינוך של הכנסת.

טבלת תשלומי ההורים אושרה לאחר דיונים בוועדה, במהלכם הבטיח שר החינוך נפתלי בנט כי נושא תשלומי ההורים ייכנס לתקציב המדינה הקרוב.

בהודעה שהפיץ הפורום ליושבי ראש ועדי ההורים ברחבי הארץ, נאמר כי "לאחר התחבטויות רבות, באחריות מלאה והבנה שבאמת מיצינו את כל ערוצי ההידברות אנו נאלצים לקרוא להורים שלא לשלם את התשלומים לשנת הלימודים הקרובה. מס תשלומי ההורים הוא מס רגרסיבי המשולם מהנטו שלנו, פוגע ומגדיל פערים באוכלוסיית המדינה. טיולים, תרבות וכו' הם חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים ולכן המדינה היא זו שצריכה לממן אותם".

"אל תתנו ללחצי משרד החינוך להשפיע - הם לחוצים יותר", נכתב להורים, "האם ממשלת ישראל, העומד בראשה, שר החינוך, שר האוצר יהיו מוכנים לשאת בתוצאות? האם הם יהיו מוכנים שבשנת ה-70 למדינת ישראל לא יתקיימו טיולים ואירועי תרבות בבתי הספר?

''האם הם יהיו מוכנים לראות סקטורים רחבים במשק (אכסניות, חברות היסעים, מוזיאונים, חברות טיולים, תיאטראות, היכלי תרבות, מוסדות תרבות ועוד) פשוט קורסים? בלית ברירה ובכאב אנו נאלצים להחריף את המאבק הזה תוך קריאה לשר החינוך ולחברי הכנסת לעמוד בהבטחתם להורי וילדי ישראל ולמצוא מקור מימוני לנושא", הוסיפו.

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב ביקש מההורים שלא לעשות מרד תשלומים, וסיפר "ישבנו עם ועד ההורים והתקבלה החלטה היכן לשים את העדיפות בשנה הקרובה והוחלט לטפל קודם בצהרונים היקרים ובתכנית לקיצור ימי החופשה במערכת החינוך.

''האוצר ניאות להעמיד תקציב של יותר ממיליארד שקלים לצורך הצהרונים וקיצור החופשה והדברים סוכמו עם ההורים. כרגע ההורים מפרים את אותו סיכום ויוצאים בדרישה שאין לה אפשרות להתממש במציאות התקציבית של מדנית ישראל", אמר אבואב.