ההורים בירושלים נושאים עיניהם לבג"ץ

הורים דתיים שילדיהם לומדים בבית הספר "ברנדט" בנווה יעקב עתרו לבג"ץ נגד כוונת העירייה להעביר את מבנה מוסד החינוך לידי החרדים.

אלירן אהרון , ד' באלול תשע"ז

דב קלמנוביץ׳
דב קלמנוביץ׳
צילום: אלירן אהרוןטוען....

שופטי בג"ץ ידונו ביום רביעי הקרוב בעתירה שהגישו הורים לתלמידים מבית ספר הממלכתי-דתי "ברנדט" בשכונת נווה יעקב בירושלים, במטרה למנוע את העברת מבנה בית הספר לידי המגזר החרדי בבירה.

ההורים טוענים בין היתר כי העברת מבנה עירוני לשימוש בית ספר שאינו ממלכתי מצריך אישור מיוחד של משרד החינוך, ואישור כזה לא ניתן מעולם.

העתירה הוגשה על ידי עו"ד יוסי חביליו, ונטען בה כי "על מנת להעביר מבנה שנבנה בכספי מדינה, ומבנה ברנדט נבנה בכספי מדינה, למוסד חינוך שאיננו ממלכתי-רשמי, נדרש בנוסף להליך על פי נוהל הקצאות אישור מוקדם של מנהל הפיתוח במשרד החינוך, ואישור כזה לא ניתן".

ההורים טוענים בעתירתם כי אין כל היגיון לפגוע בבית הספר הממלכתי-דתי האחרון בנווה יעקב ובכך לפגוע באוכלוסייה הדתית-לאומית והחילונית בשכונה.

''ברור כי אם בית הספר ברנדט יועבר למבנה אשר עיריית ירושלים מייעדת לו הוא יחוסל, באשר מדובר במבנה שאינו מתאים ואינו ראוי, הוא קטן יחסית ובעוד שנה-שנתיים לא יספיק להכיל את בית הספר הצומח", נכתב בעתירה.

עוד כתבו כי "חלק מההורים קיבלו הודעת SMS שלפיה הוחלט במסגרת מהלך מקצועי להעביר את בית ספר ברנדט למבנה אחר. באשר לחלק אחר מההורים, הוא לא קיבל כל הודעה בעניין עד היום מעיריית ירושלים.

''עיריית ירושלים מבקשת במהלך בזק שהודעה עליו נמסרה רק באמצע חודש יולי לפנות את בית הספר הממלכתי דתי 'ברנדט' מן המבנה שבו הוא נמצא עשרות שנים ולמסור אותו לבית ספר לבנות במעמד מוכר שאינו רשמי השייך לרשת החינוך העצמאי, שיש לו כבר מבנה גדול בנווה יעקב – וזאת כמבנה נוסף", נאמר בעתירה.

העותרים טענו גם כי כוונת עיריית ירושלים נעשית בניגוד להסכם בינה לבין הגרעין התורני בנווה יעקב, ומנוגדת להתחייבות שניתנה להורים בתחילת שנת 2017 שלפיה יועברו הגנים הממלכתיים-דתיים למתחם בית הספר כך שגם ילדי גני הילדים של הממ"ד וגם ילדי בית הספר הממ"ד יוכלו ללמוד באותו מקום.