בטעם רע: נבחרת ישראל הובסה בפולין

אחרי שניצחה את הנבחרת המארחת והונגריה בטורניר ההכנה האחרון לקראת אליפות אירופה בכדורסל, הובסה הנבחרת הישראלית על ידי בריטניה

נרי וייס , ד' באלול תשע"ז

אלדשטיין. לא אהב את מה שראה
אלדשטיין. לא אהב את מה שראה
צילום: פלאש 90

ביום חמישי הקרוב תצא לדרך אליפות אירופה בכדורסל, כשלראשונה בהיסטוריה אחד מבתיה של האליפות יתקיים בישראל. הערב (מוצאי שבת) חתמה הנבחרת הישראלית את הכנותיה לקראת האליפות.

הנבחרת הישראלית, שקיימה את משחק ההכנה האחרון שלה במסגרת טורניר ההכנה בפולין, פגשה בפעם השלישית במשחקי ההכנה את נבחרת בריטניה, והפעם אחרי שני ניצחונות, הובסה.

הבריטים שעלו הפעם בהרכב חזק, פתחו בסערה כבר מהכדור הראשון במשחק ואחרי 10 דקות הובילו בבטחה בהפרש דו ספרתי, עם 16:26.

ככל שהמשחק הלך והתקדם, כך הלך ותפח היתרון של הבריטים ולמחצית ירדו כשהם מובילים ב-15 נקודות, עם 30:45.

משחק טוב של ריצ'ארד האואל שסיים עם 15 נקודות ושל גיא פניני שסיים עם 14 לא הספיקו לנבחרת הישראלית שלבסוף ירדה כשהיא מובסת בתוצאה 64:85, ומסיימת בטעם רע את ההכנות לקראת אליפות אירופה שתצא לדרך בעוד חמישה ימים בלבד.

הנבחרת תשוב ארצה מפולין כבר מחר, כשביום שני הקרוב יודיע מאמן הנבחרת ארז אדלשטיין על הניפוי האחרון בסגל השחקנים לקראת האליפות הקרובה, כשהמשחק הראשון במסגרתה יתקיים ביום חמישי הקרוב מול נבחרת איטליה.

למעשה, הנבחרת הישראלית מסיימת את מסע משחקי ההכנה שלה, 11 כאלו במאזן של 2:9.

"לא אהבתי את מה שראיתי, זאת לא הדרך ששיחקנו לאורך כל ההכנה", אמר מאמן הנבחרת אדלשטיין בסיום. "באנו בצורה נרפית, ואולי אפילו טיפה לא מרוכזת, לא הסתדרנו עם האגרסיביות שלהם וזאת קריאת השכמה לקראת האליפות כי ברור לי שנקבל אגרסיביות מצד האיטלקים, הליטאים, הגרמנים והגיאורגים".

לדברי אדלשטיין, "היו לנו מטרות בהכנה, להריץ שחקנים שיקבלו דקות משחק, ניסינו לתמרן כל הזמן מבחינת העומסים והפציעות שיש, לשחק בהרכבים מיוחדים שיכול להיות שהאליפות תעמיד לו את האתגר הזה, בהרבה חלקים עשינו את זה טוב, היום היינו בסיטואציה שהיינו בפיגור ולא הצלחנו לחזור ממנו, וזה הפך להיות סוג של כדור שלג ויש לנו הרבה מה ללמוד בחמישה ימים שנותרו".

קלעו לנבחרת ישראל: ריצ'רד האוול 15, גיא פניני 14, עומרי כספי 12, יוגב אוחיון 11, ליאור אליהו 7, עמית שמחון 2, בר טימור 2, אלישי כדיר 1.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il