"לחזק את הקשר והחיבור לתורת ישראל"

35 סטודנטים יהודים מצרפת יגיעו השבוע ארצה במסגרת משלחת ראשונה של 'משאבים' להבאת משלחות סטודנטים ואברכים חרדים לארץ.

חזקי ברוך , ה' באלול תשע"ז

יפגש. דרעי
יפגש. דרעי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרויקט 'משאבים', שיזום משלחות של אברכים וסטודנטים חרדים מהתפוצות לישראל, בסימן חיבור למורשת ולתורת ישראל יוצא לדרך.

הפרויקט מתחיל את פעולתו פחות משנה לאחר שהוקם איחוד הרבנים הספרדי העולמי בהובלת יו"ר תנועת ש"ס ושר הפנים, הרב אריה דרעי ויו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ הרב יואב בן צור ובשיתוף ההסתדרות הציונית העולמית.

המשלחת הראשונה המונה כעת 35 סטודנטים מצרפת, חברי תוכנית מנהיגות צעירה, צפויה להגיע השבוע לביקור בן שבעה ימים בישראל.

במהלך הביקור של המשלחת הראשונה צפויים חבריה לקיים סיורים ערכיים בירושלים, בעיר חברון, בצפון הארץ לרבות במקומות הקדושים וביניהם: הכותל המערבי, מערת המכפלה ועוד.

עוד צפויים המשתתפים לפגוש את הרב הספרדי הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף שליט"א, יו"ר תנועת ש"ס ושר הפנים, הרב אריה דרעי, יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ הרב יואב בן צור, ח"כים מסיעת ש"ס, נציגי ממשלה ועוד.

יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, בירך, "אני מברך על הפעילות הענפה של איחוד הרבנים הספרדי העולמי שהוקם לפני פחות משנה וכבר פועל לחיזוק והעמקת הקשר בין הציבור החרדי בתפוצות בהנהגת רבני הקהילות לישראל. אין לנו ספק שקיום פרויקט מיוחד כמו 'משאבים' הוא צעד חסר תקדים שבעז"ה יעודד אלפי צעירים יהודים חרדים מכל מדינות העולם לבקר בישראל, להגיע למקומות הקדושים ולחזק את הקשר והחיבור למורשת היהודית ולתורת ישראל".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ הרב יואב בן צור, הוסיף "אני גאה להיות שותף להובלת צעד חשוב כזה, מדובר בפרויקט ערכי יוצא דופן שיעודד צעירים חרדים מכל העולם בהנהגת רבני הקהילות לבקר בישראל ובמקומות הקדושים, לחזק את החיבור לתורת ישראל, מצוותיה ומנהגיה ולחנך בע"ה את הדורות הבאים על פיה. אני מצפה שבעז"ה בשנת התשע"ח נזכה לפגוש בישראל אלפי צעירים יהודים חרדים מהתפוצות שייקחו חלק במשלחות. בהזדמנות זאת אני רוצה לברך את יו"ר ש"ס ושר הפנים, הרב אריה דרעי, על הקמת איחוד הרבנים הספרדי העולמי ועל השאיפה המתמדת לחזק את הקשר עם יהדות התפוצות, לחברי ההסתדרות הציונית העולמית ולכל מי שסייעו בהוצאת הפרויקט לפועל".