בלונים נגד טרור הבניה

מאות יהודים התכנסו סמוך למאחז הפלסטיני הבלתי חוקי ליד כפר אדומים וקראו ''לאכוף את החוק מול פורעי החוק, גזלני אדמות ארצנו''.

חזקי ברוך , ה' באלול תשע"ז

מפריחים בלונים
מפריחים בלונים
צילום: נתן רפאלי

בלונים נגד טרור הבניה

מאות תושבים מעוטף ירושלים ומעלה אדומים לצד חברי כנסת ואישי ציבור התכנסו הערב (ראשון) סמוך למאחז הפלסטיני הבלתי חוקי ובית הספר האיטלקי ליד כפר אדומים.

התושבים הפריחו בלונים לאוויר תחת הסיסמא ''מפריחים את המאחזים לאתרי הקבע'', בדרישה לפנות את המאחזים הפלסטינים הבלתי חוקיים במרחב ולהעבירם לאתרי הקבע שהוכנו עבורם סמוך לאבו דיס ויריחו.

האירוע התקיים בהמשך ישיר לקמפיין שמוביל פורום עוטף ירושלים בשבועות האחרונים להגברת האכיפה במרחב אדומים כלפי הבנייה הבדואית-פלשתינית על כביש מספר 1.

באירוע נכחו חברי כנסת ואישי ציבור, ביניהם ח"כ שולי מועלם רפאלי, ח"כ מוטי יוגב ומנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר.

822 מבנים לא חוקיים בנו הערבים במימון האיחוד האירופי, ואף אחד מהם לא נהרס למרות הבטחות נשנות של הרשויות לאכוף בנייה בלתי חוקית, ולמרות שאתרי הקבע המאושרים עומדים מוכנים לקליטתם.

ח"כ מועלם רפאלי אמרה כי "הפלסטינים בגיבוי האיחוד האירופי פועלים לקבוע עובדות בשטח עם הקמת מאות מבנים במרחב אדומים. אלו לא אדמות פלסטיניות אלא ישראליות. המבנים לא הוקמו בתום לב אלא כחלק ממאבק כולל במדינת ישראל. צווי הריסה כבר ניתנו וכל שנותר הוא לממש את ריבונותה של ישראל, כלפי מי שמנסה לקעקע אותה באדמות אלו".

ח"כ יוגב הזהיר כי "ההשתלטות הפלסטינית הלא חוקית בחסות האיחוד האירופאי בשטחי C היא 'טרור בניה' ערבי ופגיעה קשה במדינת ישראל. חוסר האכיפה והאפליה המשפטית בסוגייה זו מקוממים''.

לדבריו, ''האוכלוסייה הבדואית קיבלה הצעות מרחיקות לכת להסדרה, תוך מימון ופיתוח עצום שאיש במדינה לא קיבל מעולם אך הרשות הפלסטינית מונעת כל הסדרה. אני קורא ומצפה משרי הממשלה ורשויות האכיפה להחיל ולאכוף את החוק מול פורעי החוק, גזלני אדמות ארצנו, לפחות באותה נחישות אותה הם מפעילים כלפי פינוי מאחזים.

''אני קורא לרשות השופטת לחדול מהאפליה הזועקת לשמים, מהסחבת והרחמים שהם מעניקים כלפי תיקי בנייה ערביים מול אלו היהודיים", הוסיף יוגב ומסר ''אני מברך את חברי פורום עוטף ירושלים על המשימה החשובה שלקחו על עצמם, לעמוד על משמר אדמות ארץ ישראל".

עוזר ראש מועצת בנימין וחבר פורום עוטף ירושלים, רוני שניר, אמר באירוע "אנו קוראים למקבלי ההחלטות ליישם את צווי ההריסה שהוצאו למאחזים הבלתי חוקיים ולהעביר מיידית את המאחזים לאתרי הקבע שהוכנו עבורם. מדובר באדמות מדינה לכל דבר ולא יתכן כי המדינה מצפצפת על צווי ההריסה שבג"צ בעצמו הוציא למאחזים".

בארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" זעמו על ההפגנה ליד כפר אדומים ומסרו כי "זוהי הפגנה בזויה, שתכליתה יצירת לחץ על הממשלה לסלק מן המרחב את האוכלוסיה הבדואית. העיסוק האובססיבי של המתנחלים בהרס האוהלים והצריפים של הבדואים, שנמצאים שם לפניהם ולא גזלו את האדמה מאיש, מחבל באינטרסים של ישראל ומבאיש את שמה בעולם.

"אין שום סימטריה ביו מתנחלי האזור שקיבלו מהמדינה אלפי היתרי בנייה ובין הבדואים שלא קיבלו ולו היתר אחד. אבל אם המתנחלים מתעקשים לייצר אותה, יתכבדו וידרשו אכיפה של כלל צווי ההריסה", הוסיפו אנשי השמאל הקיצוני.