קבוצה חדשה: מכבי ת"א יוצאת לדרך

עם סגל כמעט חדש לגמרי ועם הרבה תקוות לעתיד מכבי תל אביב בכדורסל פתחה את אימוניה לקראת העונה הבאה. ערוץ 7 ביקר באימון הראשון.

ניצן קידר, הדר יוסף , ה' באלול תשע"ז

שחקני מכבי ת"א וצוות האימון, הערב
שחקני מכבי ת"א וצוות האימון, הערב
צילום: ניצן קידר

מכבי תל אביב פתחה הערב (ראשון) את אימוניה בסגל כמעט מלא, באולם בהדר יוסף.

המאמן, נבן ספאחיה, שחוזר לקדנציה שנייה במדי הצהובים אמר לפני האימון, "הכל חדש. יש לנו סגל חדש, שחקנים חדשים. אנחנו צריכים להתחיל מהתחלה. הזמן יגלה אם צדקנו או לא לגבי בניית הסגל".

הוא הוסיף כי "מוקדם לשפוט אותנו, יש לנו הרבה כישרון, ניסיון, שחקנים צעירים. כימיה זה הדבר הכי חשוב בספורט קבוצתי. אני צריך זמן לשפוט את הקבוצה שלי ולאמן אותה".

נבן ספאחיה באימון הבכורה
צילום: ניצן קידר

המאמן סיפר עוד, "בחרתי את השחקנים לפי השקפת עולמי. אנחנו רוצים לשחק מהר ואגרסיבי ולדחוף את הכדור. זה פעם ראשונה בהיסטוריה של שקבוצה ברמה הזו נבנית מאפס. אנחנו צריכים לעשות הכל כדי לנצח ולהחזיר את האוהדים".

הזר נוריס קול, שהגיע לישראל זמן קצר לפני האימון סיפר לכלי התקשורת, "אני שמח שאני פה פוגש את החברים, רואה את העיר, אני מתרגש".

"המטרה היא לנצח, אבל זה תהליך. המטרה שלנו היא להשתפר בכל יום ואז התוצאות יבואו מעצמן. אנחנו רוצים לבסס הרגלים של מנצחים. יש לנו שחקנים שמסוגלים לעשות את זה. מה שהשגתי בעבר, זה נחמד, אבל אני לא חושב על זה. אני חושב על ההווה. אעבוד קשה כדי לעזור למכבי ת"א לזכות באליפות", אמר קול.

נוריס קול, הערב
צילום: ניצן קידר

הסנטר אלכס טיוס שחוזר גם הוא לקנדציה שנייה במועדון אמר, "היו לי הרבה זיכרונות טובים פה. אני מתרגש לחזור. אני מרגיש כאילו מעולם לא עזבתי. שמעתי דברים טובים על חבריי לקבוצה, מנסים רק לבנות כימיה ולנצח משחקים. זו עונה חדשה, מאמן חדש, אנחנו ננסה להשתפר כל יום".

הקפטן איתי שגב סיכם: "זה מרגש. סגל חדש, שחקנים חדשים, מאוד רעבים. דם צעיר וחדש. הביאו פה אחלה חבר'ה. אני בטוח שנעשה דברים מעולים השנה".

"אנחנו מכבי ת"א ואנחנו רוצים ניצחונות ואני מקווה שבאופן אישי וקבוצתי נגיע למטרות האלה", אמר שגב.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il