"ליברמן עסוק בלתדרך נגדנו"

צור גולדין, אחיו של הדר הי"ד מותח ביקורת על התנהלותו של שר הביטחון ליברמן. "המשימה היא לנצח את חמאס, לא את המשפחות שכולות"

ערוץ 7 , ו' באלול תשע"ז

צור גולדין
צור גולדין
צילום: יוני קמפינסקי

צור גולדין, אחיו של הדר גולדין הי"ד מותח ביקורת על התנהלותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן.

"מהבוקר עסוק שר הביטחון בתדרוך נגד משפחות גולדין ושאול. אותי לימדו כלוחם בצה"ל שהמשימה שלנו זה לנצח את חמאס, לא משפחות שכולות", כתב גולדין בחשבון הטוויטר שלו.

"יש לי בקשה אחת כאח לקצין שנהרג ונחטף. בפעם הבאה שתראיינו את ליברמן תבקשו לדעת פעולה אחת שעשה להשבת החטופים", כתב.

אתמול (ראשון) אמר ליברמן כי הוא "מקבל בהבנה ובאהבה את הביקורת של משפחות גולדין ושאול, וממשיך להיות מחויב באופן אישי להשבתם לישראל של הדר ואורון ושל אזרחינו המוחזקים ברצועת עזה בניגוד לדין הבינלאומי".

הוא הרגיז את משפחות גולדין ושאול כשאמר, "אסור לנו לחזור על הטעות בעסקת שליט. באותה עסקה שוחררו 1,027 מחבלים, בהם רוצחים ומשלחיהם, כולל מחמוד קוואסמה ששוחרר לרצועה ומימן את חטיפת שלושת הנערים, ויחיא סנוואר שמנהיג את חמאס ברצועת עזה. אותו סנוואר שמציב כיום דרישות נוקשות שלא מאפשרות להתקדם לעסקה כלשהי".

בתוך כך, מנהיג חמאס בעזה, יחיא סנוואר, אומר כי ארגונו מוכן לקיים מגעים עקיפים בנוגע לשחרור האזרחים הישראלים וגופות החיילים המצויים בידיו, תחת תנאי אחד. התנאי שהציבו בארגון הוא שחרור כל המחבלים ששוחררו בעסקת שליט ונכלאו שוב.