אחמד טיבי: ניכנס לאל-אקצה מתי שנרצה

"חברי הכנסת מהרשימה המשותפת לא יגיעו היום למסגד אל-אקצה במסגרת הפרובוקציה והתנאים של נתניהו ומשטרת ישראל", תקף ח"כ טיבי.

חזקי ברוך , ז' באלול תשע"ז

אחמד טיבי
אחמד טיבי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח״כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) הבהיר כי חברי הכנסת הערבים מסיעתו לא יעלו היום (שלישי) להר הבית במסגרת תוכנית הפיילוט שאושרה על ידי המשטרה.

''חברי הכנסת מהרשימה המשותפת לא יגיעו היום למסגד אל-אקצה במסגרת הפרובוקציה והתנאים של נתניהו ומשטרת ישראל. חברי הכנסת הערבים ייכנסו מתי שהם רוצים ולא מתי שנתניהו יירצה, כך היה בעבר וכך יהיה בעתיד", אמר טיבי.

לדבריו חברי הכנסת הערבים ''נכנסים לבית ולמסגד שלהם אבל הח''כים הקיצוניים מימין מתפרצים למסגד בחסות ממשלת ישראל ומשטרתה, והם אלה אשר דורשים לשנות את הסטטוס קוו ולאפשר להם להתפלל ברחבת המסגד.

"העולם כולו רואה מי מסית, מי מתלהם כמו גנב בלילה, ומי מתנהג באופן מחושב ואחראי כבעל בית שהמסגד שייך לו", הוסיף טיבי.

אחרי 450 יום: גליק עלה להר הבית

כאמור, במסגרת פיילוט שאושר על ידי קצין הכנסת ומשטרת ירושלים, חברי כנסת מורשים לעלות היום להר הבית, אחרי שנתיים שבהן נמנע מחברי הכנסת לעלות למקום הקדוש.

עד כה עלו חברי הכנסת יהודה גליק (הליכוד) ושולי מועלם רפאלי (הבית היהודי). גליק סיפר הבוקר לאחר צאתו מן ההר כי ''התפללתי על אשתי, משפחתי, החברה הישראלית, על חברי הכנסת והשרים ועל ראש הממשלה שימשיך להנהיג את עם ישראל, והתפללתי לשלום עולמי.

''אני מאמין לאחר שיחה שהייתה לי עם ראש הממשלה שיש רצון להמשיך את הפיילוט", סיפר ח''כ גליק. ''יש לי גם תפיסה מוזרה שמי שאחראי על הפיגועים זה המחבלים עצמם ולא האנשים שעולים להר הבית''.