"מערכת המשפט פועלת בניגוד לערכינו"

הישוב בית אל חוגג הערב 40 להיווסדו בהשתתפות שורת אישי ציבור. חוטובלי תקפה את מערכת המשפט וקראה להחיל את החוק הישראלי על בית אל.

, ז' באלול תשע"ז

אירוע ההוקרה לבית אל. הערב
אירוע ההוקרה לבית אל. הערב
צילום: הלל מאיר

שורת שרים, חברי כנסת ואישי ציבור בולטים הגיעה הערב (שלישי) לישוב בית אל לרגל האירוע המרכזי של חגיגות 40 שנה להקמת הישוב.

יו"ר הקואליציה חבר הכנסת דוד ביטן טען באירוע כי אחרי 40 שנים היישוב לא גדל בהרבה, "זה מינוס שלנו, של הליכוד ושל הבית היהודי. ראש הממשלה יעמוד בהתחייבות שלו, 300 הבתים ישווקו עוד בספטמבר הקרוב".

חבר הכנסת ביטן הוסיף ואמר כי הפתרון להתיישבות הבדואית בנגב היא שליחת מתיישבים לנגב "זה הפתרון להתיישבות הבדואית" ציין.

שר החקלאות אורי אריאל, ראש המועצה הראשון של בית אל אמר במהלך האירוע כי הוא מאחל לבית אל לגדול עוד יותר, "היישוב גדל במהלך השנים אך לא מספיק, צריכים לגור כאן פי חמישה או פי עשרה מכמות האנשים המתגוררת כאן כעת. בית אל צריכה להיות עיר כך שרמאללה תיראה כשכונה קטנה לידה". השר אריאל הוסיף ואמר כי על כל יהודי שרבותיו מסכימים לכך להגיע להר הבית ולהעלות להר.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן גם הוא בירך את תושבי בית אל ואמר כי בית אל היא קונצנזוס במדינת ישראל, "שבנו אליה כדי להישאר"

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי טענה כי "בית אל היא סמל לאומי, בית היא אחת החלוציות וסמל לרבים, המקום הזה לא רק עיצב דורות של מתיישבים אלא גם דורות של אנשי תקשורת, ערוץ 7. המקום היחיד שהיה אפשר להביע בו דעה ימנית". חוטובלי ציינה כי יש צורך לבצע שינוי עומק במערכת המשפט. "מערכת המשפט פועלת בניגוד לערכים הבסיסיים ביותר שלנו כמדינה יהודית".

חבר הכנסת אברהם נגוסה אמר כי צריך לבנות באופן מאסיבי ביהודה ושומרון, "אנחנו רוצים לקלוט עולים חדשים רבים, וכדי שנוכל לעשות זאת נצטרך לבנות המון גם ביהודה ושומרון"

חבר הכנסת יהודה גליק ציין ואמר כי "חוגגים כאן 4000 שנים לא 40 שנים, בית אל לא רק בתים ומוסדות חינוך ואנשים לבית אל יש תורה גדולה"

ראש המועצה בית אל שי אלון הודה למברכים ואמר, "התברכנו בידידים חשובים התומכים בנו לאורך כל הדרך. אנו מקווים להמשיך תנופת היישוב, מצדיעים לחלוצים שהקימו את הפרוייקט האדיר הזה. תמשיכו למשוך אותנו קדימה עם הרוח האידיאולוגית"