בנט בבית אל:
החזון - מיליון תושבים ביהודה ושומרון

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ושר החינוך נפתלי בנט הגיעו הערב לבית אל לחגוג עם אלפי תושבי הישוב 40 שנה להקמתו במופע מיוחד.

אלירן אהרון , ז' באלול תשע"ז

בנט בבית אל. הערב
בנט בבית אל. הערב
צילום: הלל מאיר

יושב ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין הגיע הערב למועצה המקומית בית אל, לרגל האירוע המרכזי של חגיגות הארבעים להקמת היישוב.

באירוע המרכזי בהשתתפות 3,500 מתושבי בית אל אמר יושב ראש הכנסת כי הוא הגיע לבית אל על מנת להצדיע לאלפי התושבים, "אני מקווה שלחגיגות היובל של בית אל יגיעו רבבות תושבים ולא אלפים".

עוד ציין אדלשטיין כי הוא ימשיך ללוות את המועצה עד אשר 300 יחידות הדיור שהובטחו יהפכו לבניינים של ממש.

שר החינוך נפתלי בנט הזכיר גם הוא במהלך האירוע החגיגי את הבטחתו של ראש הממשלה לפיה בחודש הקרוב יאושרו 300 יחידות הדיור לבנייה.

"זו הבטחה ישנה, ואנחנו בממשלה נקיים אותה" אמר בנט והוסיף, "אבל זה לא מספיק, בסוף שנות ה-70 אפילו כאשר המערך היו בשלטון, הקימו עוד ועוד יישובים חדשים, ובשנות ה-90 זה נפסק והגיע לבלימה מוחלטת, אני מבין שהיו אנשים שדברו על חזון המדינה הפלסטינית אלא שהיום ברור לכולם שזה כבר לא יהיה, ומכיוון שזה לא יהיה הגיע הזמן לשנות מן הייסוד את המצב".

שר החינוך אמר גם כי "הגיע הזמן להחיל את הריבונות על יהודה ושומרון, אני קורא לך ראש הממשלה, אנחנו מאחוריך תעשה את הצעד הציוני ותחיל את הריבונות, ואז יהיה אפשר לחזור לתנופה של בנייה"

בנט התייחס גם להתקפות מחוץ ואמר "אני יודע שיש שלא שיאהבו את זה באירופה. בזמנו כשהקימו את בית אל הנשיא קרטר עיקם את האף, הוא עיקם את האף ואנחנו 6,500 איש כאן. לא חשוב מה אומרים שם, חשוב מה אנחנו עושים כאן. כשאנחנו חזקים אף אחד לא יעצור אותנו. החזון שלנו מיליון תושבים ביהודה ושומרון"

חברת הכנסת שולי מועלם אמרה במהלך האירוע, "50 שנה מאז שזכינו לחזור לנחלת אבותינו, 50 שנה של חזון ושילוב של אהבת העם, התורה והארץ שהביאו להקמת בית אל לפני 40 שנים. חגיגות ה-40 לבית אל מתוך תפילה שבימים הקרובים יהיה אישור לשיווק 300 יחידות הדיור. בית אל תהיה התחלת חידוש תנופת הבניה בירושלים וברחבי יהודה ושומרון".טוען....