דרעי: לא אאחז בקרנות המזבח

שר הפנים אריה דרעי התייחס הבוקר לחקירות נגדו, ציין כי הוא משוכנע בחפותו והבהיר כי אם יוגש נגדו כתב אישום ישעה את עצמו.

ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ז

. אריה ויפה דרעי
. אריה ויפה דרעי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הפנים, אריה דרעי, התייחס הבוקר (חמישי) בראיון לרשת ב' לחקירות המשטרה המתנהלות נגדו ונגד רעייתו, וסיפר כי על פתיחת החקירה נודע לו מכלי התקשורת.

"נודע לי כמוך מהתקשורת לפני כשנה וחצי שהחליטו לפתוח נגדי בחקירה", ציין דרעי, "מאז אני החלטתי אחרי מחשבה של 24 שעות שחשבתי עם עצמי ועחקירה הוגנתם אשתי שאני ממשיך לתפקד כרגיל ואני אתן למשטרה ולגופי החקירה לעשות את שלהם".

"לקח הרבה זמן עד שהחליטו לזמן אותי לחקירה, למעלה משנה חיכיתי, ואני המשכתי לתפקד, לא עמדתי בפינה ובכיתי עם עצמי או שהתעסקתי בדרברים אחרים. הם עשו את שלהם, אני עשיתי את שלי", הוסיף דרעי.

שר הפנים הדגיש כי עד כה אין לו תלונות על ניהול החקירה, "החקירה מתנהלת בינתיים בהגינות, אין לי תלונות, אני חושב שגם להם אין תלונות. אני עונה, אני משתף פעולה".

בהמשך דבריו הדגיש דרעי כי במידה שיוגש נגדו כתב אישום לא ימשיך לכהן בתפקיד, "אני מקווה שזה יסתיים וכשזה יסתיים מה שצריך לעשות על פי חוק אני אעשה. אני לא מתכוון להילחם או לא להילחם כיוון שאני בטוח בחפותי. כל התשובות וההבהרות שאני נותן היום, לאט לאט מתבררים הדברים. ברגע שמחליטים להגיש כתב אישום נגד שרים השר משעה את עצמו".

"חזרתי למלא שליחות. יתאפשר לי - יתאפשר לי. לא יתאפשר לי - יש הרבה נכדים בבית, יש הרבה דברים שצריך להספיק ללמוד, אני לא אאחז בקרנות המזבח. לא באתי לעשות קריירה. אני באתי לעשות, לעבוד, ולאני מרגיש סיפוק גדול בעבודה שאני עושה. בעזרת ה' נעבור גם את זה", הוסיף.