"הנבחרת מצויינת, תהיה תחרות קשה"

קפטן נבחרת ישראל בכדורסל בראיון לערוץ 7 רגע לפני פתיחת משחקי היורובאקסט: "אני אף פעם לא מקטין אותנו כדי לצאת גדולים בסוף"

ניצן קידר , ט' באלול תשע"ז

עמרי כספי
עמרי כספי
צילום: ניצן קידר

עומרי כספי: "הנבחרת מצויינת, תהיה תחרות קשה"

נבחרת ישראל תפתח הערב (חמישי, 21:30) את משחקיה באליפות אירופה 2017 במשחק מול איטליה במטרה ללפתוח את הקמפיין הנוכחי ברגל ימין מול הקהל הביתי.

ישראל מגיעה לאילפות עם מאזן מצויין של תשעה נצחונות מ-11 משחקי הכנה, ועם מוטביציה גבוהה להצליח.

קפטן הנבחרת עומרי כספי אומר בראיון לערוץ 7 כי השאיפה היא להגיע כמה שיותר גבוה. "אני שואף לשחק כדורסל טוב, לשחק כדורסל איכותי וביחד. על ידי כדורסל כזה גם מגיעים לתוצאות - ובעזרת ה' זה מה שנעשה".

אחרי ההישגים של נבחרת העתודה, גם הנבחרת הבוגרת יכולה ללכת רחוק?

"זה יהיה מאוד קשה. יש הבדל מאוד גדול בין נבחרת העתודה לנבחרת הבוגרת - את זה כולם מבינים. אני אף פעם לא מקטין אותנו כדי לצאת גדולים בסוף. יש נבחרת מצויינת, תהיה תחרות קשה".

כספי מתייחס להחתמתו בגולדן סטייט, אלופת ה-NBA ואומר, "זה אתגר מאוד לא פשוט. אתגר כיפי ואני אשתלב בצורה שבה בכל הזדמנות שתהיה לי לעלות למגרש אעשה את הכי טוב שאני יכול לקבוצה וזה מה שחשוב. להגיע לקבוצה שרוצה להגיע לאליפות - זה משהו שרציתי לשים את עצמי בסיטואציה הזו".

ובחזרה לנבחרת. המאמן ארז אדלשטיין, אומר כי ישראל נמצאת בשיאה לקראת פתיחת טורניר היורובאסקט.

"עבדנו הרבה זמן בשביל זה. ניסינו להוריד את הלחץ מהשחקנים, בסוף כדורסל זה משחק של הרגלים ותיאום. לא אומרים שום דבר לקראת משחק כזה, כולם מחכים למשחק הזה מהרגע שהתבשרנו שאנחנו מארחים את האליפות. הכל ברוגע, בשקט עם חיבוק. לא חושב שהיה רגע אחד שלמישהו לא היה נעים להיות פה, עבדנו הרבה זמן בשביל זה”.

"לא שמעתי את המלחמה הפסיכולוגית של האיטלקים", הוסיף גיא פניני. "אני לא מייחס לזה חשיבות. ברור שיש עלינו לחץ וציפיות אבל אנחנו מוכנים וחיים עם זה בשלום. לכל דבר יש פלוס ומינוס, אבל אנחנו מספיק מנוסים כדי להתמודד עם זה. אנחנו צריכים לעשות סוויץ’ מהכנה מצויינת למשחק ראשון באליפות אירופה שהמאזן בהכנה נמחק. המשחק הראשון הוא קריטי, בטח מול איטליה שאני מקווה שנתמודד איתם על מקום בדירוג. ניקולו מלי הוא השחקן המרכזי שלהם ונצטרך לעצור אותו. סף ההתרגשות גבוה מאד, אליפות בישראל זה גדול יותר מכל דבר שהייתי בו".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il