השופטים היו צריכים למחוק את העתירה

השר אורי אריאל מגיב לדיון בבג"צ על הקפאת מתווה הכותל וקורא לשר הדתות לקבוע סדרי תפילה בכותל: זמן לעשות שלום בית לעם היושב בציון

רפאל לוי , ט' באלול תשע"ז

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: חזקי ברוךטוען....

שר החקלאות, אורי אריאל, (הבית היהודי - האיחוד הלאומי) מגיב לדיון שהתקיים היום (חמישי) בבג"ץ על הקפאת מתווה הכותל על ידי הממשלה.

לדברי השר, "הדיון בבג"ץ היום אינו מניח את הדעת, כי הרפורמים הודיעו שהם אינם חוזרים בהם והם דוחים את המתווה של הממשלה, ולכן השופטים היו צריכים למחוק את העתירה לאלתר".

אריאל מציע פתרון וקורא לשר לשירותי דת, דוד אזולאי, להשתמש בסמכותו בנושא, "תתקין תקנות ותיקבע את סדרי התפילה בכותל בהתייעצות עם הרבנות הראשית כמובן, כי רק לכם יש את הסמכות".

כזכור, שופטי בג"ץ קיימו הבוקר (חמישי) דיון בעתירות שהגישו נשות הכותל והזררמים הלא אורתודוקסיים נגד החלטת הממשלה על הקפאת "מתווה הכותל" בידי הממשלה.

השופטים, הנשיאה מרים נאור, חנן מלצר ויורם דנציגר, שאלו את העותרים בפתח הדיון האם יהיו מוכנים לחזור למתווה הפשרה שאושר בממשלה במידה שהממשלה תסכים לו.

השאלה הוצגה בעקבות עמדתם של הזרמים שהוגשה לאחרונה לבג"ץ, ולפיה אם הממשלה נסוגה ממתווה הכותל הם שבים לדרישתם לקבל מקום ומעמד ברחבת הכותל הקיימת.

העותרים השיבו בחיוב וציינו כי אם הממשלה תבטל את הקפאת מתווה הכותל ותחל בישומו הם מוכנים למשוך את עתירתם.

במהלך הדיון מתחה נאור ביקורת על החלטת הממשלה להקפיא את המתווה, "לא מבינה מה זה הקפאה, לא מכירה מושג כזה".