"הקהל הדתי-חרדי נאמן ופטריוט"

במועצה האזורית גולן משבחים את הציבור הדתי והחרדי שפקד את הצפון בהמוניו, "זה לא הקהל שמחכה בשדה התעופה ורץ לנפוש בחו"ל".

בני טוקר , י' באלול תשע"ז

טיול ג'יפים ברמת הגולן
טיול ג'יפים ברמת הגולן
צילום: יצחק הררי, פלאש 90

ברמת הגולן מסכמים קיץ עמוס בתיירים ומבקרים שגדשו את צפון הארץ ונהנו משפע המסלולים והאטרקציות.

שמוליק חזן, מנהל אגף תיירות במועצה האזורית גולן, משבח בערוץ 7 את הקהל הדתי והחרדי, "בסך הכל הקהל שמגיע ברובו הוא קהל חובש כיפה סרוגה או שחורה, זה לא הקהל שמחכה בשדה התעופה ורץ לנפוש בחו"ל, זה קהל שאוהב לטייל בארץ ישראל וגם לנו חשוב מאוד לשמור אמונים לקהל הזה.

''יותר מסעדות שפעלו במגזר הלא כשר הבינו את הפוטנציאל והכשירו את המקומות שלהן, כולל קיבוצים שהיה להם חדר אוכל לא כשר והפכו לכשר. זה באמת קהל נאמן ופטריוטי שצריך לתת לו את המענה להמשיך ולהגיע", אמר חזן.

לדבריו היה מרנין לראות את אלפי המטיילים בדרכים ובמעיינות, "בסך הכל חודש אוגוסט מתחילתו ועד א' אלול היה גדוש והגיעו אליו די הרבה מטיילים כולל בני נוער בטרמפים והמון משפחות שהגיעו לבתי האירוח, הצימרים ובתי המלון, כך שהגולן נהנה מהקהל הרב.

''זה כיף גדול לראות את התלמידים והתלמידות שפשוט שמים תרמיל על הגב ונוסעים מנחל לנחל. אני גם יודע שלא מעט תושבים עוצרים להם ואף אוספים אותם הביתה למקלחת וארוחה טובה. באמת נוצרו כאן קשרי סולידאריות עם המטיילים".

חזן מציין עוד כי בחופשה האחרונה נרשמה ירידה במספר האירועים שהצריכו חילוץ, "לשמחתי היו פחות חילוצים, כך אני שומע מהחברים שלי ביחידת חילוץ גולן. המטיילים למדו יותר להיזהר במקומות המסוכנים וגם שמענו פחות על התייבשויות או אסונות. חוץ מבכנרת שם היו כמה מקרי טביעה טרגיים".

לדבריו הציבור החילוני פוקד את הגולן יותר בסופי שבוע, "בחו"ל יש דילים לטיסות ולינה זולים משמעותית ממה שאנחנו יודעים להציע ולא ניכנס לסיבות, יש לזה הרבה סיבות. אבל בסוף הקהל החילוני נהנה מהגולן יותר בסופי שבוע ובימים מרוכזים מטעם העבודה, החודש הזה חזק משמעותית בקהל הדתי והחרדי".

רמת הגולן כבר ערוך לקליטת המוני המטיילים בחגי תשרי ובמיוחד בחול המועד סוכות, ''גם בחורף יש כאן תנועה ערה של אנשים שבאים דווקא למזג האוויר הערפילי הגשום ולעיתים המושלג. לא מעט אנשים רוציםלחוות את החוויה החורפית המדהימה שיש לגולן להציע, ובטח כשיורד שלג בכמויות מוכפלות".