הדר תובא למנוחות: ״ננוחם ביחד״

תושבי כרמי קטיף ילוו למנוחות את הדר בר כתר, בת ה-7 שטבעה בכנרת. ״בדיעבד אנו מבינים שהמצב היה קשה״.

בני טוקר , י' באלול תשע"ז

הדר בר כתר
הדר בר כתר
צילום: באדיבות המשפחה

חברי היישוב כרמי קטיף ילוו היום (שישי) למנוחות את הילדה הדר בר כתר ז"ל, בת ה-7 שטבעה השבוע בכנרת ונפטרה בבית החולים זיו בצפת.

עזרא היידו, המתגורר סמוך למשפחת בר כתר, מספר על הימים הדרמטיים שעברו על היישוב, "ההורים דוד ונטע והבנות חזרו מהצפון אחרי ימים קשים ומורטי עצבים בבית החולים זיו. לצערנו אנחנו מתורגלים מאז גוש קטיף בהתמודדות עם אסונות כמו שקרה לנו עם משפחת חטואל ועם הילד שטבע ביישוב.

״זה יישוב מאוד מגובש שעבר ביחד הכל מאז הגירוש״, תיאר היידו. ״משפחת בר כתר הגיעה איתנו מגוש קטיף ועלתה יחד איתנו למושב אמציה בחבל לכיש ורק לאחרונה נכנסה לביתה החדש אחרי 11 שנים בקראוילות, זו באמת משפחה שמחה עם בנות יקרות והורים נהדרים, דוד עוסק במחשבים ונטע גננת. הדר חגגה ממש עכשיו יום הולדת 7. הבנות שלנו הלכו אליהם הביתה בשבת האחרונה וחגגו איתם".

במשך כל השבוע נערכו משמרות תפילה ביישוב, "אנחנו מאמינים בני מאמינים ואפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל יתייאש מן הרחמים. קיימנו ביישוב תפילות ומשמרות לילה בבית הכנסת, של לימוד וקריאת תהילים.

״התפללנו שהקב"ה יעשה את מה שצריך, בדיעבד אנחנו מבינים שהמצב היה קשה מלכתחילה אבל אנחנו עשינו את שלנו. אתמול קבוצה של נשים נסעה להתפלל בקבר הבאבא סאלי ואחר כך בקבר רחל. עם ישראל מלומד שהתפילות אינן חוזרות ריקם ויכול להיות שהדבר הכי טוב אחרי הפגיעה של הדר היתה שהיא תיפרד מהעולם וכך אנחנו מאמינים וקטונו מלהבין. הדר תהיה מחר הנקברת הראשונה בבית העלמין האזורי החדש של מזרח לכיש".

נוכח דיווחים ולפיהם הדר טבעה בחוף לא מוכרז, עזרא היידו מדגיש שמדובר במשפחה אחראית מאוד, "זו טרגדיה לא צפויה וחשוב להדגיש שהמשפחה הייתה בחוף עין גב ושמה את פעמיה דרומה לכיוון חוף מוכרז, בדרך הם הלכו לצד המים ושכשכו ברגליים.

״להדר יש היסטוריה של פרכוסים, היא התמוטטה כבר לפני שנתיים וכנראה זה היה עניין של דקה שהיא התמוטטה בתוך המים וצנחה עד שראו אותה, האב דוד שהוא חובש קרבי עשה בה פעולות החייאה ובמקביל הזעיקו את מד"א אבל כנראה זה היה מאוחר מדיי".

הוא משוכנע שהיישוב המגובש יעבור את האסון ביחד ויחזק את המשפחה, "זה יישוב קטן עם שמונים וכמה משפחות שעברו ביחד את הכול מאז גוש קטיף, אסונות ושמחות ועוד 11 שנים בקראוילות באמציה וכל זה בהנהגתו של הרב נח שנמצא איתנו מאז הקמת מושב קטיף, אנחנו יחד בשמחות וגם באסונות ובעזרת ה' גם ננוחם ביחד",