שנת הלימודים נפתחת
2.2 מיליון תלמידים בבתי הספר והגנים

2,272,000 תלמידים יתחילו הבוקר (שישי) את שנת הלימודים תשע"ח. השר בנט איחל הצלחה למורים ולתלמידים: "אין דרמות ואין שביתות".

עדו בן פורת , י' באלול תשע"ז | עודכן: 08:12

משפחת בנט, הבוקר
משפחת בנט, הבוקר
צילום: עודד קרני

2,272,000 תלמידים יגיעו הבוקר (שישי) לכיתות ולבתי הספר בכל רחבי הארץ, ויתחילו את שנת הלימודים החדשה, תשע"ח.

מתוכם, 163,000 תלמידי כיתות א' שיפתחו לראשונה את דרכם במערכת החינוך ו-123,500 תלמידי י"ב אשר יחתמו השנה 12 שנות לימוד במערכת החינוך. לצידם, יפתחו את השנה 180,000 עובדי הוראה.

שנת הלימודים הקרובה תוקדש לשנת ה-70 של המדינה, לאחר שהשנה הקודמת עמדה בסימן יובל שנים לשחרורה של העיר ירושלים.

שר החינוך נפתלי בנט שהגיע אמש לחדר המצב של משרד החינוך בירושלים, אמר כי ''הכותרת של פתיחת שנת הלימודים'' היא העובדה ש''‏אין דרמות ואין שביתות. יש הידברות טובה עם כולם''.

לדברי בנט, שנת הלימודים נפתחת בשורה של בשורות חינוכיות. ''כיתות קטנות יותר, סייעות שניות, צהרונים מסובסדים, גננות מובילות וזינוק היסטורי במדעים, מתמטיקה ואנגלית''.

שנה חדשה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90
בלי שביתות
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בנט ברך את התלמידים וההורים אשר פותחים את שנת הלימודים החדשה ואיחל לכם שנה של עשייה, משמעות והנאה מתהליכי הלמידה בבית הספר. ''אני מברך אתכם, מנהלי ומורי ישראל לרגל שנת הלימודים. אתם עמוד השדרה של המערכת החשובה הזו, הודות למלאכה החינוכית החשובה והמשמעותית שלכם, המערכת צועדת היום קדימה. היא קוטפת הישגים ערכיים ולימודיים.

''אני יודע כי גם השנה, כמו בשנה הקודמת, תמשיכו לתת את הכתף לתלמידה ולתלמיד המתקשים, לא לוותר עליהם ולא לוותר להם. אתם תמשיכו לשלב את התלמידים במעורבות בקהילה, לצייד את הילקוטים שלהם בערכים של סובלנות, נתינה ואהבת הארץ''.

שר החינוך הוסיף, ''אני יודע כי כל אלה כרוכים בעבודה אין סופית, לאחר שעות הלימודים ואל תוך הלילה. ועל כך, אני מוסר תודה והערכה בשמי ובשם החברה הישראלית".

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב אמר כי "תלמידי ישראל צפויים לפגוש מערכת מותאמת יותר לאתגרי המאה ה-21. מערכת שחרתה על דגלה לקדם הישגיות, לצד קידום ערכים. אני רוצה לברך בשנת לימודים פורייה ומוצלחת את ציבור התלמידים, עובדי ההוראה וההורים".

יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית יובל חלביה מסר רגל פתיחת שנת הלימודים, "אני מקווה כי השנה נצליח להגיע לשיאים רבים. שנשקיע בחינוך לערכים לצד הישגים ושמספר התלמידים המעורבים חברתית במסגרות השונות יגדל. כך תחושת הביטחון, השייכות והזהות האישית-לאומית יתעצמו".