ביהמ"ש העליון דורש הסברים מהקבינט

בית המשפט העליון הורה לקבינט להשיב לעתירת "עוצמה יהודית'' ולהסביר מדוע לא יוסרו המגנומטרים גם מהשער ממנו עולים יהודים להר הבית.

אורלי הררי , י' באלול תשע"ז

פירוק המגנומטרים בכניסה להר הבית
פירוק המגנומטרים בכניסה להר הבית
צילום: רויטרס

בית המשפט העליון הורה לראש הממשלה נתניהו ולשרי הקבינט להשיב לעתירתם של אנשי ''עוצמה יהודית'', ולהסביר מדוע לא יוסרו המגנומטרים מהשער ממנו עולים יהודים להר הבית.

כזכור, בעקבות הסרת גלאי המתכות משערי הכניסה להר הבית שדרכם נכנסים המוסלמים, פעילי הימין ד"ר מיכאל בן ארי, ברוך מרזל, עו"ד איתמר בן גביר ובנצי גופשטיין עתרו לבג''ץ וטענו כי מדיניות הקבינט ולפיה רק יהודים ייבדקו בגלאי המתכות, פוגעת בעיקרון השוויון ואינה חוקתית.

בעתירתם טוענים העותרים שלא ניתן להפלות בין דם לדם ובין גזע לגזע, ומשהוחלט להסיר את גלאי המתכות בשערי הכניסה שמהם נכנסים ערבים להר הבית, אין שום סמכות להותיר את גלאי המתכות רק בכניסה ממנה נכנסים יהודים ותיירים.

העותרים הוסיפו עוד כי ''ממשלת ישראל נתנה זכות וטו לאספסוף אלים לקבוע את מדיניות הקבינט, אולם מאחר ומדובר בהחלטה פוליטית ובית המשפט לא נוטה להתערב בהחלטות אלה, ובמעשה עשוי, כל מבוקשם של העותרים הוא להשוות בין יהודים לערבים, ולא ליצור מצב שבו מופלים היהודים לרעה''.

כאמור, שופט בית המשפט העליון דוד מינץ הורה למשיבים להגיב לעתירה בתוך 50 ימים.