נתניהו לתלמידים בחריש:
"הארץ הזאת היא שלכם"

ראש הממשלה פתח את שנת הלימודים בחריש. "חזרנו הנה, התקבצנו בארץ הזאת, זאת המדינה שלכם, זה הבית שלכם וזה בית הספר שלכם''.

חזקי ברוך , י' באלול תשע"ז

נתניהו ובנט בחריש
נתניהו ובנט בחריש
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח היום (שישי) את שנת הלימודים תשע"ח בבית הספר הממלכתי בחריש, יחד עם שר החינוך נפתלי בנט.

נתניהו דיבר עם התלמידים ואמר להם, ''אנחנו ביום הראשון של הלימודים, אני רוצה שתמיד תזכרו את האל"ף-בי"ת. האל"ף זאת הארץ. הארץ הזאת היא הארץ שלכם, זה האל"ף. הבי"ת, המדינה הזאת, מדינת ישראל היא הבית שלכם, זה הבי"ת. זאת הארץ שלנו, זו המדינה שלנו, הבית שלנו, תמיד תזכרו את זה".

ראש הממשלה הוסיף כי הוא "יודע שרבים מכם באתם מחלקים שונים של הארץ הזאת, אבל אתם תלמדו בבית הספר שהעם היהודי, העם שלנו, לא הייתה לו ארץ ולא הייתה לו מדינה, לא היה לנו בית, היינו מפוזרים וחזרנו הנה, זה ההורים של ההורים שלכם, אולי ההורים של ההורים של ההורים שלכם, אבל חזרנו הנה, התקבצנו בארץ הזאת, זאת הארץ שלכם, זאת המדינה שלכם, זה הבית שלכם וזה בית הספר שלכם".

שר החינוך נפתלי בנט אמר בחריש כי ״שנת הלימודים נפתחה בשקט ובצורה חלקה''. לדבריו ''הכיתות יותר קטנות, יש סייעות שניות ב-5,112 גני ילדים, יש זינוק במתמטיקה ובמדעים, ועכשיו נתמקד באנגלית מדוברת. יש לנו מערכת חינוך נפלאה ומדינה נפלאה.

''מרגש לפתוח את השנה החדשה בחריש - עיר שנמצאת בתנופת פיתוח גדולה, בדיוק כמו במערכת החינוך. אני מאחל למנהלים ולמורים ובעיקר לתלמידים היקרים שנת לימודים מוצלחת ופוריה. אני בטוח שביחד עם הצוות החינוכי בבתי הספר תגיעו גם השנה להישגים גדולים״, הוסיף בנט.

ריבלין במעלה אדומים
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין פתח את שנת הלימודים תשע"ח בבית הספר הממלכתי תל"י "נופי הסלע" במעלה אדומים.

הנשיא התקבל בשירה ובמצעדי דגלונים על ידי תלמידי כיתות א', ולאחר מכן השתתף בשיעור הראשון של תלמידי כיתה א' וברך אותם. אל הנשיא התלוו ראש העיר בני כשריאל ומנהלת בית הספר שרית אנג'ל אור יחד עם מפקד מחוז ש''י ניצב משה ברקת.

ריבלין שוחח עם התלמידים ואלה סיפרו לו כי הם כבר מכירים את אותיות הא' - ב'. הנשיא אמר להם כי "זהו חג מיוחד בשבילכם, חג מיוחד במינו. אני הגעתי לכיתה א' לפני הרבה שנים בבית הספר הגימנסיה בירושלים של המורה חוה ואני זוכר את זה כאילו זה קרה היום בבוקר".

הנשיא המשיך ואמר, "בהזדמנות הנפלאה הזו אני רוצה לדבר אל ילדי ישראל ולכל מי שהיו פעם ילדים. פתיחת שנת הלימודים המבשרת על השנה החדשה היא גם רגע של חשבון נפש. הדבר הראשון שלמדנו כאנשי העולם, כיהודים, זה "ואהבת לרעך כמוך". גם כאשר אנחנו לא כל כך אוהבים אחד את השני, אנחנו מבינים שאנו צריכים לכבד אלה את אלה, שאנו צריכים להבין גם את הצד השני שלא מסכים איתנו.

''אנחנו חברה אחת שגם למרות חילוקי הדעות הצליחה להחשב כפלא בעולם כולו. אני מקווה שכולנו, כמו ילדי כיתה א' נלמד ונבין ש'ואהבת לרעך כמוך' מצריך דו שיח. שתהיה לכולנו שנה טובה",איחל ריבלין לתלמידים.